KEi zabiera swoim byłym teammate’om ostatnie nadzieje na awans do fazy grupowej ESL Pro League. Polski zespół zakończył rywalizację w fazie Conference po porażce ze Sprout.

Anonymo zanotowało drugą porażkę w fazie Conference ESL Pro League, a to oznacza, że polski zespół może porzucić marzenia o grze w fazie grupowej Pro Ligi, i skupić się na 39. sezonie ESEA Premier. Swoich byłych kolegów z drużyny ostatecznie pogrążył KEi, który wraz ze swoją nową drużyną pokonał 2 do 1 Polaków.

Dzisiejsze spotkanie mogło się jednak potoczyć kompletnie inaczej. Na mapie numer trzy Anonymo prowadziło po pierwszej połowie 9 do 6, ale nie potrafiło sobie poradzić z grą po stronie CT, przez co w drugiej części meczu polski zespół wygrał zaledwie dwie rundy.

Aby awansować do fazy grupowej ESL Pro League, Kiełki potrzebują wygrać już tylko dwa spotkania. Najbliższym rywalem ekipy KEia będzie Extra Salt bądź MAD Lions. Niezależnie od tego, z kim przyjdzie się zmierzyć Sprout z pewnością nie będzie to dla niemiecko-polskiego zespołu łatwy pojedynek.

Wynik spotkania:

Germany Sprout 2:1 Anonymo Poland

  • Ancient – 16:8
  • Vertigo – 28:26
  • Inferno – 16:11