Jeden z twórców mapy Iris ogłosił konkurs, w którym nagroda jest ponadczasowa – graffiti na lokacji wzorowane na tych tworzonych po Majorze.

W CS:GO na różnych mapach znajduje się osiem różnych graffiti, które są upamiętnieniem spektakularnych akcji, najczęściej odbywających się na Majorach. Najbardziej rozpoznawalne malunki to upamiętnienie strzałów s1mple'a na Cache'u, czy skoków coldzery na Mirage'u. Niewiele osób pamięta o tym, że polski duet z x-kom AGO również doczekał się takiego wyróżnienia. Na cześć Furlana i GruBego pojawił się wizerunek wilka na mapie Black Site dostępnej w trybie Danger Zone.

Od ostatniego graffiti minęły już trzy lata, a tę stagnację chce przerwać jeden z twórców mapy Iris. Oliver H napisał na swoim twitterze następującą wiadomość do społeczności CS:GO:

Hej społeczności Counter-Strike'a! Nie ma potrzeby męczyć się z ugrywaniem nieziemskich clutchy na Majorze aby otrzymać graffiti. Oto co możecie zrobić: podzielcie się najlepszą akcją jaką zagrałeś na mapie Iris, aby otrzymać rzadką szansę na własne graffiti. Czekam na zgłoszenia do 1 maja do godziny 12:00 CET.

Ciekawy może wydawać się fakt, że twórcy Iris wciąż pracują nad mapą. Niektórzy podejrzewają, że graffiti ma być upamiętnieniem obecności Iris w puli nap rankingowych, bo za niedługo może z niej zniknąć. Taki obrót spraw oznaczałby większą aktualizację CS:GO, której nie otrzymaliśmy już od bardzo dawna.