Team Kinguin potwierdziło plotki, które pojawiały się od dłuższego czasu w internecie. Dziś otrzymaliśmy oświadczenie dotyczące jednej zmiany w składzie ,,Pingwinów”.

Bartosz 'Hyper' Wolny został przeniesiony do rezerwowego składu Counter-Strike: Global Offensive. Potwierdziły się więc domysły wielu ludzi dotyczące tej roszady. Można być nawet zdziwionym, że nastąpiło to dopiero po ważnych kwalifikacjach do europejskiego Minora. Krótkie oświadczenie organizacji można przeczytać pod tym linkiem.

Na początku maja Hyper zastąpił w składzie ,,Pingwinów” Damiana 'Furlan' Kisłowskiego. Nie zdołał jednak wygrzebać drużyny z dołka na międzynarodowej scenie. Jeśli chodzi o polskie podwórko, to owszem, zespół obronił tytuł podczas finałów piętnastego sezonu ESL MP, lecz wcześniej zajął zaledwie trzecie miejsce w Polskiej Lidze Esportowej. Bartosz Wolny reprezentował barwy organizacji również na początku trwających rozgrywek PLE, lecz to się zmieniło jeszcze przed rozpoczęciem okienka transferowego, gdyż w dwóch meczach na serwerze zastąpił go Loord.

Miejsce w składzie Team Kinguin zajmie Kacper 'Kap3r' Słoma. Zawodnik ten zdążył już pokazać się w kilku spotkaniach tej drużyny. Szczególnie zwrócił na siebie uwagę po solidnym występie przeciwko Space Soldiers w kwalifikacjach do World Cyber Arena. Kolejną okazją do obejrzenia Kap3ra będzie pojedynek z Seed w półfinale SkinCoin Invitational. Rozpocznie się on o godzinie 15:00, a stawką jest slot na China Top 2017 w Shenzhen. Transmisję przeprowadzi ten kanał.

Skład Kinguin wygląda teraz następująco:

  • Poland Grzegorz 'SZPERO' Dziamałek
  • Poland Michał 'MICHU' Müller
  • Poland Karol 'rallen' Rodowicz
  • Poland Mikołaj 'mouz' Karolewski
  • Poland Kacper 'Kap3r' Słoma
  • Poland Bartosz 'Hyper' Wolny (rezerwa)