Na jaw wychodzą fakty jak pobłażliwie wyglądało „śledztwo” zorganizowane przez EPIC League w sprawie zawodników Akumy.

Wciąż niezwykle głośno toczą się sprawy dotyczące zamieszania w turnieju EPIC League Spring CIS 2021, czyli wydarzenia będącego częścią cyklu Regional Major Rankings. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o liście otwartym do Valve podpisanym przez uczestników wcześniej wspomnianego turnieju. Zawodnicy domagają się interwencji twórców gry, którzy mieliby dokładniej przyjrzeć się zachowaniu ukraińskiego teamu.

Warto zaznaczyć, że jeszcze podczas turnieju, jego organizatorzy przeprowadzili własne śledztwo, lecz jak się okazuje, mogło ono pozostawić wiele do życzenia. Jak podaje jeden z użytkowników twittera, natknął się od na podcast, w którym wystąpili gracze Akumy – Sergiz oraz Sensei. Chcieli oni wytłumaczyć całą zaistniałą sytuację i powiedzieli, że podczas śledztwa mieli włączyć kamery, nakierować je na swój monitor, a następnie w narzędziu wyszukiwania Windows wpisać frazy „cheat, radar, hack, wallhack, aimbot” itd. Włodarze EPIC League Spring CIS 2021 po nie znalezieniu niczego niepokojącego doszli do wniosku, że śledztwo może zostać zamknięte.

Jeśli Wy uważacie to za idiotyczne, to zastanówcie się jak mają się czuć pozostali uczestnicy EPIC League Spring CIS 2021, których zapewniono o „wnikliwej analizie podczas śledztwa”. Czy Valve zajmie się tą sprawą? Znając amerykańską firmę – jest na to niewielka szansa.