Kristian „⁠k0nfig⁠” Wienecke wróci do aktywnej gry jeszcze w tym roku. Duński zawodnik pomoże Heroic podczas BLAST Premier World Final 2022.

Heroic poinformowało, że pojawią się w Abu Dhabi w niepełnym składzie. Martin „⁠stavn⁠” Lund poprosił organizację o przerwę od gry, której potrzebuje po bardzo intensywnym sezonie. Duński zespół skorzysta z pomocy Kristiana „⁠k0nfiga⁠” Wienecke, który pod wydaleniu z Astralis pozostaje bezrobotny.

Decyzja Heroic może wydawać się zaskakująca. Zespół zaliczył dobrą passę w ostatnich turniejach, zdobywając drugie miejsce na IEM Major Rio 2022 oraz mistrzostwo podczas jesiennych finałów BLAST Premier. Podczas World Final zdecydowali się wystąpić w osłabieniu, mimo że wydarzenie w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest jednym z największych w 2022 roku, wszak w puli nagród jest okrągły milion dolarów.

Kristian „⁠k0nfig⁠” Wienecke wraca do gry po tym jak rozstał się z Astralis w obliczu skandalu. Duński gracz wdał się w bójkę na Malcie po przegranym meczu w ramach ESL Pro League, w której doznał dotkliwej kontuzji. Miał to być kolejny raz gdy k0nfig nie opanował agresji, dlatego organizacja postanowiła rozwiązać z nim kontrakt. Od tamtego czasu Wienecke nie był widziany na serwerze podczas oficjalnego meczu.

BLAST Premier World Final odbędzie się 14-18 grudnia, a na liście uczestników są zespoły ze światowej topki, pokroju NAVI, FaZe Clan, czy G2 Esports. Jest to ostatni duży turniej w 2022 roku, a następne zawody LAN-owe odbędą się dopiero w lutym 2023.