Kristian „k0nfig” Wienecke w ostrych słowach skomentował doniesienia dotyczące jego rzekomej bójki na Malcie oraz wydaleniu z Astralis.

Dziś w sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje dotyczące rzekomego wydalenia Kristiana „k0nfiga” Wienecke. Duński zawodnik miał wdać się w bójkę na gołe pięści po zakończonym turnieju ESL Pro League na Malcie, co miało być powodem jego kontuzji kostki, która uniemożliwia mu podróż na europejski turniej RMR. Podobno organizacja za ten występ „nagrodziła” go wilczym biletem.

Zawodnik odniósł się do plotek opublikowanych przez redakcję Jaxon.gg, pisząc na swoim twitterze:

Jaxon skontaktowało się ze mną w sprawie plotek, które w większości są gówno prawdą, więc poprosiłem ich żeby uszanowali moją prywatność. Oczywiście i tak dodali artykuł i nawet dopisali sobie historię, więc powiedziałem im żeby nigdy więcej do mnie nie pisali. Boli mnie to, ale mam nadzieję, że niedługo dostanę zielone światło od lekarza i będę mógł szybko wrócić!

k0nfig zaprzeczył plotkom, ale nie kompletnie. Napisał, że w większości są one nieprawdziwe, więc jak zawsze w doniesieniach może być ziarno prawdy. Na ten moment Astralis nie opublikowało żadnego oświadczenia w tej sprawie.