Kristian „⁠k0nfig⁠” Wienecke oficjalnie kończy współpracę z Astralis. Zawodnik opowiedział swoją historię z Malty dotyczącą bójki.

Astralis w wyniku porozumienia stron zakończyło kontrakt Kristiana „⁠k0nfiga⁠” Wienecke z powodu „problemów prywatnych”. Zawodnik obszernie opowiedział o nich, tym samym potwierdzając plotki o bójce, w którą się wdał po zakończonym udziale w 16. sezonie ESL Pro League na Malcie. Gracz opisuje je jednak zgoła inaczej niż dotychczas.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu światło dzienne ujrzała informacja o rzekomej bójce, w którą miał się wdać Kristian „⁠k0nfig⁠” Wienecke po odpadnięciu z Pro Ligi. Miał to być powód wydalenia go z Astralis, a organizacja tym samym miała otrzymać idealny pretekst do ponownego zakontraktowania dev1ce'a.

Jednak Wienecke w długiej historii opublikowanej na swoich kanałach social media, opowiedział o całym zajściu. Według jego wersji wydarzeń, miał zostać napadnięty przez właściciela jednego z klubów na Malcie, który po ostrej wymianie zdań kopnął go w głowę. Ogłuszenie spowodowało, że k0nfig się przewrócił i zwichnął kostkę. Gdy gracz czekał na resztę swoich znajomych pod obiektem, właściciel ponownie się pojawił, a Wienecke chciał wyrównać porachunki i, jak podkreśla, to był jego największy błąd. Doznane wcześniej urazy spowodowały, że gdy wdał się z nim w bójkę, właściciel klubu złamał mu nogę, a później gdy Duńczyk leżał na ziemi, wielokrotnie kopnął go w głowę.

Obrażenia Kristiana był tak dotkliwe, że lekarze na Malcie nie zdołali sobie z nimi poradzić. Dopiero gdy wrócił do Danii, przeszedł szereg operacji mających na celu uratować jego dolną kończynę. Całość fatalnie odbiła się na zdrowiu psychicznym zawodnika, który zdecydował się zasięgnąć pomocy terapeuty i najbliższy czas chce przeznaczyć na leczenie swojego stanu fizycznego oraz mentalnego.

Na ten moment wciąż oficjalnie nie wiadomo co dalej z główną piątką Astralis. Organizacja ogłosiła, że wychowanek ich akademii Mikkel „⁠MistR⁠” Thomsen wystąpi z nimi podczas BLAST Premier Showdown 2022 mimo, że młodzik nie poradził sobie zbyt dobrze w kwalifikacjach do Majora. Jak wspomnieliśmy wcześniej, plotki wskazują na to, że Astralis dobiło targu z Ninjas in Pyjamas odnośnie wykupu Nicolai „⁠device⁠” Reedtza. Cena transferu ma opiewać na $600.000.