Dwóch szwedzkich weteranów przywróciło do życia organizację EYEBALLERS. Jesper „JW” Wecksell oraz Robin „flusha” Rönnquist stanęli na czele projektu, który ma pomóc w rozwoju talentów pochodzących z ich kraju.

Przygoda Jespera „JW” Wecksella oraz Robina „flusha” Rönnquista w podstawowej piątce fnatic zakończyła się w 2021 roku. Odkąd wspomniany duet przestał rywalizować w barwach legendarnego klubu, nie znalazł dla siebie nowego pracodawcy. Próbował swoich sił budując międzynarodową ekipę działającą pod nazwą GORILLAZ, w której występował m.in. Miikka „suNny” Kemppi. Z tej inicjatywy nie wyszło jednak nic pozytywnego i ostatecznie zespół przestał istnieć.

Następnym krokiem JW flushy było stworzenie szwedzkiej formacji Hellslayers. Doszło w niej do połączenia doświadczenia płynącego od Jespera i Robina z młodą krwią w postaci Caspera „⁠SHiNE⁠” Wennerberga, Antona „⁠Sapec⁠” Palmgrena oraz Leo „⁠Svedjehed⁠” Svedjeheda. Nie tak dawno byliśmy świadkami udziału tej drużyny w zamkniętych kwalifikacjach do REPUBLEAGUE S3, w których nie wywalczyła slota do głównego turnieju, ale zaskoczyła Apeks zwyciężając 2:0 i urwała mapę w potyczce przeciwko ECSTATIC.

Weterani widząc potencjał w tym składzie postanowili przywrócić do życia markę znaną z czasów wcześniejszych wersji Counter Strike'a i spróbować wspólnymi siłami napisać kolejny rozdział historii organizacji – tym razem już w CS:GO. Mowa o EYEBALLERS, w którym główną misją JW flushy będzie rozwój szwedzkich talentów.

Pierwszą okazją do zobaczenia Wecksella i spółki w akcji pod tą banderą będą LAN-owe finały Svenska Elitserien Spring 2022. W meczu numer jeden, który odbędzie się jutro o godzinie 20:30 grono Rönnquista podejmie LakeShow. Pula nagród całego wydarzenia wynosi $23 300.

Dywizja CS:GO w EYEBALLERS prezentuje się następująco:

  • Sweden Jesper „⁠JW⁠” Wecksell
  • Sweden Robin „⁠flusha⁠” Rönnquist
  • Sweden Leo „⁠Svedjehed⁠” Svedjehed
  • Sweden Anton „⁠Sapec⁠” Palmgren
  • Sweden Casper „⁠SHiNE⁠” Wennerberg