Najnowsze doniesienia Jarka „DeKay” Lewisa, które pojawiły się na łamach DBLTAP wskazują na to, że ENCE zmierza w kierunku międzynarodowej dywizji CS:GO. Klub podobno chce ściągnąć Marco „Snappi” Pfeiffera i Thomasa „TMB” Bundsbæka.

Miniony sezon był dla ENCE tragiczny. Zespół reprezentujący wspomnianą markę dokonywał różnych zmian i ostatecznie żadna z nich nie pozwoliła mu wrócić do formy z 2019 roku, w którym fiński klub rywalizował na równi ze światową czołówką. Wyniki takie jak 13/16 miejsca w ramach DreamHack Open FallIEM BeijingDreamHack Masters Winter tylko potwierdzają, że ten projekt szedł w złym kierunku.

Nie powinno zatem nikogo dziwić, że w sieci pojawiły się plotki o rzekomej budowie międzynarodowego ENCE. Organizacja według Jarka „DeKay” Lewisa nie chce się już skupiać tylko na zawodnikach z Finlandii. Aktualnie rozmawia z Marco „Snappi” Pfeifferą i Thomasem „TMB” Bundsbæką. Ten pierwszy związany jest obecnie z c0ntact Gaming, a drugi z AGF Esport. Obaj pochodzą z Danii i jeżeli transfery zostaną dopięte – będą brali udział w odbudowie ENCE. Czy koniec końców wyjdzie z tego coś pozytywnego – ciężko stwierdzić. Czy warto spróbować? Oczywiście, że tak, ponieważ raczej drużyna z nimi na pokładzie nie okaże się większą klapą, niż poprzednia. A nawet jeśli, to przynajmniej zarząd będzie mógł powiedzieć – spróbowaliśmy.

W tej chwili nie wiadomo, kto poza Snappim TMB miałby znaleźć się w nowym ENCE. W teorii klub ma kilku zakontraktowanych Finów, ale ilu z nim zaufa – czas pokaże. Na pewno nadchodzący okres będzie okresem ważnych decyzji. Życzymy podjęcia tych odpowiednich, bo ile można patrzeć, jak ten statek tonie. Teraz fajnie byłoby popatrzeć, jak jakimś cudem odbija się od dna.