Już dziś startują lanowe rozgrywki Pinnacle Cup Championship 2022. Wśród uczestników zawodów znalazł się jeden Polak – Jędrzej „bogdan” Rokita, będący trenerem Finest.

Pinnacle Cup Championship 2022 zapowiada się naprawdę interesująco. Przez najbliższe cztery dni osiem drużyn będzie rywalizowało o główną nagrodę w wysokości 150 tysięcy dolarów. Do szwedzkiego Lund zawitały nie tylko zespoły z Europy, ale i Nowego Kontynentu, który reprezentować będzie Imperial, EG.PA oraz MIBR. Jedynym przedstawicielem naszego kraju na turnieju będzie Jędrzej „bogdan” Rokita, który od jakiegoś czasu jest trenerem europejskiego Finest.

Spoglądając na pierwszą turę spotkań na Pinnacle Cup Championship 2022 możemy śmiało stwierdzić, że interesująco zapowiada się szczególnie jeden pojedynek – Heroic z fnatic. Duńczycy to w końcu 9. drużyna świata, a ich przeciwnikiem będzie zespół po gruntowych zmianach w składzie. Swojego debiutu pod szyldem brytyjskiej organizacji doczeka się roeJ z nicoodozem, a po blisko 12-latach trykot klubu przywdzieje ponownie f0rest, który do Lund wyruszył z ekipą KRIMZA jako stand-in.

Do grupy A poza Heroic i fnatic trafiło również BIG i MIBR, którzy rozegrają pomiędzy sobą swój inaugurujący mecz na turnieju. W grupie B znajdziemy zaś Finest prowadzone przez bogdana. Podopieczni Polaka o pierwsze punkty powalczą z Imperial. W międzyczasie Astralis zmierzy się z Evil Geniuses. PA (Party Astronauts).

Harmonogram:

  • 10:45 – Denmark Heroic vs fnatic European Union
  • 12:00 – Germany BIG vs MIBR Brazil
  • 13:30 – Denmark Astralis vs Evil Geniuses United States
  • 15:00 – Brazil Imperial vs Finest European Union
  • 17:00 – Mecz przegranych grupy A
  • 17:00 – Mecz przegranych grupy B