Oczekiwanie zakończone! Dzisiejszego popołudnia wystartują pierwsze ćwierćfinały turnieju StarLadder Major Berlin 2019.

Zdecydowanie kilka dni przerwy bardzo się przydały aby ochłonąć po wielu niespodziankach w Fazie Legend. Jednak mimo licznych zaskoczeń, w play-offach najważniejszego turnieju tego półrocza, znalazły się składy zajmując sześć topowych miejsc w rankingu HLTV. Jedyną dwójką wyłamującą się z tego trendu jest AVANGAR i Renegades, którzy plasują się kolejno na 15 i 16 szczeblu tego prestiżowego zestawienia.

Społeczność okrzyknęła tę drabinkę finałową jako najtrudniejszą do przewidzenia, porównując ją oczywiście do poprzednich Majorów. Dyspozycja poszczególnych składów w Fazie Legend była na tyle losowa, że po prostu nie wiadomo czego po nich spodziewać się w decydującym etapie.

Najlepszym tego przykładem jest Team Liquid, które jako najlepsza drużyna na świecie, nie była w stanie poradzić sobie z AVANGAR i zostało zdominowane przez NRG Esports. Forma zespołu Tarika „tarika” Celika zaskoczyła chyba wszystkich widzów, gdyż Amerykanie poradzili sobie z Liquid, a następnie pokonali Astralis i to w meczu best-of-three – to nie mógł być przypadek. Na to wszystko świetna dyspozycja ENCE, które mimo widma zmian kadrowych, całkowicie przejeżdżało się po przeciwnikach.

Biorąc to wszystko pod uwagę, ciężko jednoznacznie wytypować faworytów dzisiejszych, czy jutrzejszych spotkań. Jednak jeśli jesteście ciekawi Pick'Emów naszych redaktorów, możecie zajrzeć pod ten adres. Mimo wielu niewiadomych, jedno jest pewne – czeka nas dzisiaj ogrom emocji! Drabinka oraz harmonogram meczów ćwierćfinałowych prezentuje się następująco:

Za polską transmisję odpowiada agencja gamingowa FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Majorze znajdziecie tutaj.