Jakob „JUGi” Hansen wystąpi z Complexity podczas rozpoczynającego się dzisiaj cs_summit 7. Snajper z Danii zastąpi dalej nieobecnego z powodów zdrowotnych Valentina „poizon” Vasileva.

Complexity Gaming spotkało się z kłopotami kadrowymi pod koniec 2020 roku. Na przerwę od rywalizacji przez problemy zdrowotne musiał udać się bowiem Valentin „poizon” Vasilev, którego w ramach IEM Global Challenge w grudniu zastąpił Otto „ottoNd” Sihvo. Po zajęciu 7/8 miejsca w zawodach drużyna zakończyła krótki epizod z Finem na pokładzie. Nie oznaczało to natomiast jeszcze powrotu poizona, więc skorzystała z pomocy innego gracza.

Wybór padł na Jakoba „JUGi” Hansena, który prawdopodobnie był już bliski przejścia na Valoranta. Przeszedł jednak pozytywnie testy w Complexity i rozpoczął tymczasową przygodę w barwach klubu Jasona Lake'a. W jego barwach zagrał w BLAST Premier Global Final. Niestety ponownie ekipa z Benjaminem „blameF” Bremerem na czele zawiodła osiągając tak samo słaby rezultat, co w poprzednich rozgrywkach. Nie wiedzieliśmy zatem, czy dalej będzie chciała działać z Hansenem.

Wczoraj wszystko stało się jasne. Skoro Valentin dalej nie jest w stanie pojedynkować się na scenie, coL pozostało przy współpracy z JUGim. Wystąpi z nim w cs_summit 7, czyli wydarzeniu z pulą nagród wynoszącą $200 000, które dziś startuje. Pierwszy mecz Complexity odbędzie się o 14:00. Reprezentanci amerykańskiej marki zmierzą się z odświeżonym fnatic.

Skład Complexity Gaming aktualnie wygląda tak:

  • Denmark Benjamin „blameF” Bremer
  • Denmark Kristian „k0nfig” Wienecke
  • United States Will „RUSH” Wierzba
  • Australia Justin „jks” Savage
  • Denmark Jakob „JUGi” Hansen – stand-in
  • United Kingdom Jamie „keita” Hall – trener