Dwudziestojednolatek zapisuje na swoje konto pierwsze w karierze wyróżnienie MVP. EliGE okazał się najlepszym zawodnikiem turnieju DreamHack Masters Dallas 2019.

Jonathan „EliGE” Jablonowski został najlepszym graczem turnieju DreamHack Masters Dallas 2019. Jako jedyny rozegrał jedenaście map i na żadnej z nich nie znalazł się na tzw. minusie. Całość dała mu niesamowity rating na poziomie 1.24.

Zdecydowanie jego najlepszym meczem był pojedynek półfinałowy. Team Liquid mierząc się z brazylijską formacją FURIA nie napotkało zbyt wielkiego oporu, głównie dzięki fenomenalnemu występowi EliGE'a, który osiągnął rating na niesamowitym poziomie – 1.59. Swój geniusz zaznaczył również w wielkim finale, z mapy na mapę radząc sobie coraz lepiej. W całym turnieju poradził sobie w aż sześciu clutchach, z czego cztery to były sytuacje jeden na jednego, a jedna jeden na czterech – w spotkaniu przeciwko FURIA.

Dodatkowo Jonathan „EliGE” Jablonowski okazał się liderem w takich kategoriach jak średnie obrażenia zadawane na rundę (84.9 obrażeń na rundę) oraz ilość zdobytych fragów (0.82 zabójstw na rundę). To pozwoliło mu wyprzedzić innych kandydatów do tej nagrody, czyli m.in. Russela „Twistzza” Van Dulkena.