Niestety nie będzie powtórki z IEM Summer 2021. Evil Geniuses po dwóch spotkaniach odpadają z BLAST Premier Spring Finals 2021, przegrywając w decydującym meczu z NIP-em 0:2.

• United States Evil Geniuses 0:2 Sweden NIP (Overpass 11:16, Dust2 12:16)

Start meczu z NIP-em przypominał pojedynek z Gambitem – Evil Geniuses bowiem szybko wyszli na prowadzenie na Overpassie, które w szczytowym momencie wynosiło 6:2. Końcówka pierwszej połowy nie była już tak dobra w wykonaniu amerykańsko-europejskiego składu, wręcz można powiedzieć, że była bardzo słaba. Efekt? Przed przerwą NIP prowadził już 9:6 i miał bardzo dobrą perspektywę do dalszego budowania przewagi. Po zmianie stron rzeczywiście taki scenariusz się spełnił – Szwedzi wygrali pistoletówkę i powiększali przepaść, dzielącą obie drużyny. Przez moment EG starało się gonić rywala, ale finalnie Overpass zakończył się wynikiem 16:11. O dziwo, najlepszym graczem Geniuszy na serwerze był Brehze, zawodził zaś MICHU.

Przenieśliśmy się na Dusta2, gdzie w pierwszej połowie role się zamieniły – najpierw to NIP zbudował przewagę, by ostatecznie ją roztrwonić jeszcze w tej części spotkania. Po zmianie stron oglądaliśmy w dalszym ciągu wyrównany pojedynek, w którym przez moment górą byli Polak i spółka – miało to miejsce przy wyniku 12:11. Końcówka spotkania to jednak perfekcyjna gra NIP-u, który w nagrodę cieszył się ze zwycięstwa 16:11 i tym samym 2:0. Ponownie zawiódł MICHU, który zamykał ratingowo tabelę. Słabsza forma Polaka kosztowała drużynę odpadnięcie z turnieju. W meczu na NIP musisz zagrać na pełnie swoich możliwości, by pokonać device i resztę. Tak się niestety nie stało, tym samym Evil Geniuses kończą swoją przygodę z BLASTEM.

Dzisiaj na serwerze zobaczymy jeszcze sześć drużyn:

• 12:30 European Union G2 – European Union FaZe
  • 15:30 Russian Federation Gambit – European Union Complexity
  • 18:30 Germany BIG – Russian Federation Natus Vincere

W gronie komentatorskim polskiej transmisji BLAST Premier Spring Final znaleźli się Jakub “Swelder” Grzegorski, Olaf “szeregowy” Ostrowski oraz Dominik “Domek” Nowakowski. Polską relację można znaleźć na kanale twitch.tv/esportnow.