Nexus okazało się być przeszkodą nie do przejścia dla x-kom AGO w zamkniętych kwalifikacjach do FLASHPOINT 2. Tym samym Jastrzębie pożegnały się ze zmaganiami.

  • Poland x-kom AGO 0:2 Romania Nexus

Na początku oba składy spotkały się na wybranym przez naszych rodaków Inferno. Od pierwszych rund rozgrywki były niezwykle wyrównane. Raz jedni zdobywali punkty, raz drudzy, aż koniec końców tablica wyników po 15. rundach wskazała minimalną przewagę Polaków – 9:6. Prowadzenie zostało jednak szybko zniwelowane, ponieważ Adrian „XELLOW” Guță i spółka zgarnęli pistoletówkę i dwa starcia po niej, co dało im remis. W decydującej fazie meczu emocje sięgnęły zenitu. Ostatecznie z okrzykiem radości po wygranej 16:13 serwer opuszczało Nexus.

Podopieczni Mikołaja „minirox” Michałkówa mieli okazję, żeby odpowiedzieć przeciwnikowi i doprowadzić do trzeciej lokacji podczas rywalizacji na Mirage'u. Ponownie zawody były bardzo zacięte, ale znowu zwycięsko wyszło z nich enemy polskiej formacji – 16:13.

Przypominamy, że spotkanie odbywało się w dolnej drabince zamkniętych eliminacji do drugiego sezonu FLASHPOINT. Oznacza to, że AGO odpadło już z potyczek i niestety nie zagra w lidze od FACEIT, której pula nagród wynosi okrągły milion dolarów.