Jeden z najbardziej utalentowanych fińskich zawodników CS:GO rozważa zmienić bieg swojej kariery. Może mieć to związek z toczącą się sprawą sądową z Valve.

Elias „Jamppi” Olkkonen obecnie jest zakontraktowanym graczem ENCE i uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników z Finlandii. Jamppi posiada jednak problem skutecznie blokujący jego karierę – Valve niegdyś wykluczyło go z wszystkich turniejów związanych z Majorem z powodu dawnego VAC-a nałożonego na jedno z kont, które Olkkonen rzekomo używał.

Dziewiętnastolatek nie zgadza się z nałożoną na niego karą, dlatego wszedł z Valve na drogę sądową, żądając od amerykańskiego studia uchylenia bana oraz $300.000 odszkodowania. Ostatnia aktualizacja dotycząca wytoczonego procesu pojawiła się w sierpniu ubiegłego roku. Dowiedzieliśmy się wtedy, że fiński sąd odrzucił prośbę Jamppiego o tymczasowe odbanowanie, a europejski oddział Valve podważył wiarygodność argumentów nastolatka.

Portal is.fi opublikował doniesienia dotyczące Olkkonena. Jamppi ponoć po ciężkim okresie ENCE pod koniec ubiegłego roku zdecydował, że odejdzie od drużyny zarządzanej przez Aleksieja „allu: Jalliego. Dziewiętnastolatek podobno myśli o całkowitym porzuceniu sceny Counter-Strike'a, na której nie wywalczy uniewinnienia i rozpoczęciu kariery w VALORANCIE. Zdecyduje się na ten ruch, bo nie chce znaleźć się na ławce rezerwowych lub liście transferowej ENCE. Wątpi również, że ktokolwiek będzie chciał go wykupić z obecnej organizacji przez problemy z VAC. Kontrakt młodego gracza kończy się dopiero w 2022.