Przerwa między rozgrywkami powoli dobiega końca, obecnie jednak bardziej żyjemy ruchami na rynku transferowym. Jak wygląda sytuacja polskich drużyn w rankingu HLTV w trakcie szufli?

Na świecie nie gramy, więc w czołówce nie mamy żadnych zmian. Większe zmiany zaszły w nieco dalszych regionach rankingu – m.in. North i Endpoint pojawiły się w TOP30. Skandynawski skład obecnie zajmuje 29. miejsce, Surreal i spółka zaś okupują 30. lokatę. Warto także wspomnieć o Gambit, które nieoczekiwanie zaraz zacznie pukać do drzwi TOP10. Obecnie ekipa Hobbita zajmuje 13. miejsce – przeskoczyła FaZe i fnatic.

  1. Denmark Astralis (-)
  2. France Vitality (-)
  3. Russian Federation Natus Vincere (-)
  4. Germany BIG (-)
  5. Denmark Heroic (-)
  6. Brazil FURIA (-)
  7. European Union OG (-)
  8. European Union G2 (-)
  9. United States Liquid (-)
  10. European Union mousesports (-)

O wiele ciekawszą sytuację mamy na polskim rynku. Trwająca szufla „wymiotła” nam kilka drużyn z rankingu, kilka z ostałych utraciły za to punkty swoich byłych już zawodników. Póki co nienaruszone pozostaje PACT, które zanotowało nawet minimalny awans. Podopieczni VinSa jednak na HLTV są przedstawieni w nieaktualnym składzie – Goofy nadal figuruje w piątce, zamiast Vegiego. Portal za to zaktualizował już skład Izako Boars – obecność STOMPA i mono przyniosła zespołowi spadek na 77. miejsce. Na dół lecą także Jastrzębie – x-kom AGO zajmuje już 92. pozycję i wkrótce zapewne wypadnie poza czołową setkę. W opozycyjnej sytuacji znajdują się za to gracze Wisły Kraków – Biała Gwiazda mimo utraty mynia awansowała o 5 lokat i zajmuje obecnie 52. miejsce.

7. European Union/Poland OG/mantuu (-)
39. Poland PACT (+2)
52. Poland Wisła Kraków (+5)
77. Poland Izako Boars (-7)
92. Poland x-kom AGO (-12)
103. Poland Pompa Team (+8)
104. Poland Honoris (+11)
195. Poland Arcane Wave (+13)