Za nami półfinały, znamy więc finalistów PGE Superpucharu od Polskiej Ligi Esportowej. W finałowym spotkaniu zmierzą się Izako Boars i Illuminar Gaming.

Dzień rozpoczęli gracze Illuminar, którzy zagrali z M1 EDEN. Obejrzeliśmy piekielnie wyrównane spotkanie, w którym do samego końca nie dało się wytypować zwycięzcy. W końcu zarówno na Inferno, jak i na Nuke'u potrzebowano aż 30 rund, by wyłonić zwycięzcę. Tym ostatecznie było Illuminar, które dwukrotnie pokonało M1 EDEN wynikiem 16:14. Najlepszym graczem Oczka był oskarish, nie tak źle zagrał trener zespołu, czyli Bogdan. Debiutanci, czyli tomiko, maaryy i MWLKY zaliczyli całkiem poprawne występy.

W drugim półfinale Izako Boars zagrali z MAD DOG'S PACT. Dziki wygrały pierwszą mapę – Nuke – wynikiem 16:12, mimo porażki w pierwszej połowie. Po zmianie stron Dziki jednak zaprezentowały znakomitą obronę i na koniec mogły się cieszyć ze zwycięstwa. Najlepszym zawodnikiem na serwerze był STOMP, który toczył pojedynek o to miano z bnoxem. Zawiodły nowe twarze czyli Bielany i Enzo. Na drugiej mapie – Vertigo – Izako Boars o wiele lepiej weszli w mecz i jeszcze przed przerwą prowadzili wysoko, bo wynikiem 10:5. Tym razem Enzo był wyróżniającym graczem, STOMP zaś wylądował na przeciwległym biegunie. Druga połowa to jednak szalony powrót PACT i bardzo nerwowa końcówka po dwóch stronach. Ostatecznie wojnę nerwów wygrali wynikiem 16:12 gracze Izako Boars, którzy tym samym awansowali do finału, gdzie zmierzą się z Illuminar Gaming.

Finał zostanie rozegrany jeszcze dziś, więc polecamy śledzić transmisję na kanale PLE.