Dwa spotkania z udziałem naszych rodaków w Nine to Five 5 już za nami. Izako Boars pokonało SJ, a Illuminar niestety uznało wyższość x6tence.

  • Poland Izako Boars 2:0 Finland SJ

Widowisko rozpoczęło się na Inferno, które było wyborem fińskiej drużyny. W pierwszej połowie faktycznie szło odczuć, że to właśnie SJ woli tę mapę. W defensywie prezentowało się bowiem tak dobrze, że po 15. rundach prowadziło 11:4. Później okazało się natomiast, że Polacy także potrafią się bronić. Izako Boars pięknie wróciło i koniec końców wygrało 16:14!

Kolejne starcie odbyło się na Trainie. Na nim obserwowaliśmy zupełnie inny przebieg rywalizacji. Tym razem nie mieliśmy dominacji jednych, a następnie drugich, tylko formacje szły łeb w łeb. Nikt nie chciał odpuścić, czego efektem była dogrywka, gdyż w 30. odsłon nie udało się wyłonić lepszej paczki. W niej karty rozdały Dziki, które triumfowały nad rywalem – 19:16.

  • Poland Illuminar Gaming 1:2 Denmark x6tence

Mecz wystartował na Duście2, który był wypełniony emocjami i… niestety problemami technicznymi. Z trwającej zaciętej potyczki w pewnej chwili zrezygnować musiał Paweł „reatz” Jańczak, którego wyrzuciło z serwera. Możemy się domyślać, że chodziło o połączenie z internetem lub coś w ten deseń. Jego miejsce zajął tymczasowo Mateusz „n0tice” Wolniak. Illuminar ze zmiennikiem nie dało rady zaskoczyć enemy i lokację numer jeden oddało wynikiem 14:16.

Pojedynek nie zakończył się jednak na dwóch mapach. Podopieczni Adriana „IMD” Piepera mimo gry ze stand-inem walczyli z przeciwnikiem, jak równy z równym podczas zmagań na Vertigo. Ostatecznie pokonali x6tence – 16:14, a na największe brawa zasłużyli Tomasz „phr” Wójcik i Mikołaj „mouz” Karolewski, czyli duet, który wykręcił łącznie 60 cennych fragów.

Rozstrzygnięcie tego BO3 miało miejsce na Nuke'u i co najważniejsze – do wyjściowej piątki iHG zdążył wrócić reatzIlluminar Gaming nie było natomiast w stanie zagrozić duńskiej ekipie, która po CT dosłownie zniszczyła naszych rodaków – 12:3. Co prawda polski skład próbował się w dalszym etapie spotkania podnieść, ale nie miało to większego znaczenia, ponieważ gdy na koncie grona Janusza „Snax” Pogorzelskiego pojawił się 10. punkt, Duńczycy wyprowadzili decydujący cios zwyciężając rozgrywki 16:10.

Podsumowując – Izako Boars cieszy się z bilansu 1/0, a Illuminar musi się pogodzić z rezultatem 0/1, ale pamiętajmy, że to dopiero początek turnieju. W systemie szwajcarskim jeszcze wszystko może się wydarzyć!

Informujemy także, że jeszcze dziś o 18:00 Actina PACT zagra z Lilmix – również w ramach Nine to Five 5. Transmisję znajdziecie pod tym adresem.