Wczorajszy wieczór należał do Izako Boars. Dziki zwyciężyły bowiem ESEA Advanced i w efekcie zdobyły slota w ESEA Premier!

W 2019 roku Dziki zaliczyły bardzo słaby sezon w ESEA Premier S31. Poskutkowało to spadkiem do niższej ligi – ESEA Advanced. Nie ulega wątpliwości, że od tamtej pory jasnym celem organizacji, której dywizja CS:GO przeszła przez kilka roszad, był powrót do przedsionka ESL Pro League.

Na realizację celu Izako Boars musiało długo poczekać, ale wczoraj w końcu się udało. Podopieczni Bartosza „Hyper” Wolnego dzięki zajęciu najwyższego stopnia na podium w ESEA Advanced S36 awansowali do ESEA Premier S37!

W finałowym spotkaniu, które było przepustką do wspomnianych rozgrywek iBoars zmierzyło się z BLINK będącym aktualnie na 55. pozycji w rankingu HLTV. Przez to, że Polacy dotarli do decydującego meczu z górnej drabinki, posiadali bonus w postaci wyniku 1:0 jeszcze przed rozpoczęciem ostatecznej rywalizacji. Wystarczyło zatem wygrać dwie mapy, aby zwyciężyć zmagania, co też drużyna Mateusza „TOAO” Zawistowskiego uczyniła – 16:5 na Vertigo i 16:5 na Trainie.