Z dwóch polskich drużyn w relegacjach, na placu boju pozostało już tylko Izako Boars. Dziki mają ostatnią szansę na awans do ESEA MDL Premier Season 30.

Skład Actina PACT wciąż jest w przebudowie, a w relegacjach 29 sezonu ESEA MDL musieli stawić się w starym składzie. To nie pozwoliło im na osiągnięcie satysfakcjonujących wyników, przez co po dwóch porażkach pożegnali się z szansą utrzymania w lidze Premier.

O awans do kolejnego sezonu wciąż walczą zawodnicy Izako Boars. Korzystając z pomocy Sebastiana „NEEXa” Treli oraz Patryka „patitka” Fabrowskiego pokonali wczoraj Tricked Esports. Gwiazdą tego spotkania był bezapelacyjnie NEEX, lecz to właśnie jego zabrakło w kolejnym meczu, gdzie po trzech mapach mógł „pochwalić się” wyłącznie 28 celnymi trafieniami. Dziki spadły do drabinki przegranych i teraz nie mają miejsca na potknięcie się. Rozpoczną zmagania od meczu z tureckim Arena Bulls oraz wygranymi z pojedynku HAVU vs Endpoint. W przypadku dwóch wygranych zaklepią sobie miejsce w ESEA MDL Premier Season 30, gdzie rywalizować będą u boku AGO Esports oraz Virtus.pro.

Spotkanie pomiędzy Izako Boars a Arena Bulls rozpocznie się o godzinie 18:30 i będzie je można obejrzeć na kanale ESL TV.