Ten wynik spokojnie można potraktować w ramach ogromnej niespodzianki, niemniej jednak Izako Boars pokonało 2:0 HAVU i tym samym melduje się w play-offach Spring Sweet Spring 2. To trzecia polska drużyna na tym etapie rozgrywek.

• Finland HAVU 0:2 Poland Izako Boars (Dust2 12:16, Vertigo 8:16)

Obie drużyny przed spotkaniem miały bilans 2-2, oznaczało to, że zwycięzca weźmie pełną pulę, czyli awans do play-offów turnieju. Przegrany zaś pozostanie z niczym. Faworytem starcia byli oczywiście Finowie, 21. drużyna świata, zwycięzcy jednej z edycji turniejów od Relog Media. Polacy jednak od początku zaskoczyli przeciwnika swoją grą, najpierw miało to miejsce na Duście2, nomen omen wyborze HAVU. Izako Boars jednak grali fantastycznie po stronie atakującej, wychodząc na prowadzenie 10:5 w pierwszej połowie. Po zmianie stron przewaga ta zaczęła topnieć, gdy xseveN i spółka wygrali pistoletówkę, a wraz z nią następne rundy. Pochód Skandynawów został na szczęście zatrzymany w 20. odsłonie, kiedy to Dziki wróciły na zwycięską ścieżkę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 16:12, a genialne spotkanie zanotowało trio Szejn – siuhy – STOMP. Pierwszy z nich miał najwięcej fragów, czyli 27. Drugi najlepszy rating na serwerze – 1.47. Trzeci zaś dołożył 18 fragów z AWP i aż 10 asyst.

Rywalizacja przeniosła się na Vertigo, gdzie ponownie Izako Boars znakomicie weszli w spotkanie i po kilku minutach prowadzili 7:2. Problemy pojawiły się pod koniec pierwszej połowy, mimo to udało się wygrać tę część spotkania 8:7. Po zmianie stron na serwerze istniała już tylko jedna drużyna – IB. Dziki grały fenomenalnie po stronie antyterrorystów, nie dopuszczając wroga nawet do podkładania bomby. Efekt był miażdżący – wygrana 16:8 i wyrzucenie HAVU z turnieju. Ponownie świetny mecz zagrał STOMP i  Szejn, równie dobrze zaprezentował się TOAO. W rezultacie Izako Boars mogą się cieszyć z awansu do play-offów.

Dziki są trzecią polską drużyną, po Wiśle Kraków i x-kom AGO, która awansowała do fazy pucharowej Spring Sweet Spring 2. Ta rozpoczyna się w przyszły poniedziałek.