Na polskiej scenie CS:GO nadal dynamiczna sytuacja – w najnowszym notowaniu rankingu HLTV Izako Boars zajęło pierwsze miejsce w regionalnej tabeli. Na świecie bez zmian – nadal Astralis zasiada na tronie.

W ogólnoświatowym rankingu mamy jednak jedną bardzo ważną zmianę – Natus Vincere przeskoczyło Vitality i obecnie zajmuje 2. pozycję. Ekipa s1mple'a nie była tak blisko pierwszego miejsca od czerwca 2020 roku, kiedy to straciła tron na rzecz G2. Ważne awanse zaliczyli także gracze mousesports i fnatic, którzy wrócili do TOP10 świata. Warto także wspomnieć o odświeżonych twarzach, czyli ekipach takich jak GODSENT i ENCE. Brazylijczycy w nowej organizacji zajmują obecnie 29. miejsce, dycha i spółka zaś uplasowali się na 26. lokacie w swoim debiutanckim notowaniu.

  1. Denmark Astralis (-)
  2. Russian Federation Natus Vincere (+1)
  3. France Vitality (-1)
  4. Germany BIG (-)
  5. United States Liquid (-)
  6. Kazakhstan Virtus.pro (-)
  7. Denmark Heroic (-)
  8. European Union mousesports (+3)
  9. Brazil FURIA (+1)
  10. Sweden fnatic (+2)

Więcej zmian, już tradycyjnie, mamy na niestabilnej polskiej scenie. Nad Wisłą mamy bowiem nowego lidera – Izako Boars. Dziki dzięki bardzo dobrej kampanii w Snow Sweet Snow (pokonanie m.in. Winstrike, Sprout) wystrzelili do góry i zajmują obecnie 42. miejsce. Jest to najwyższa pozycja w historii organizacji. Za ich plecami czają się zawodnicy Anonymo, którzy jednak w ostatnim czasie nie mieli okazji zaprezentować swoich umiejętności na serwerze.

Trzeba także zwrócić uwagę na ostatnią formę zwyżkową HONORIS – ekipa TaZa i NEO zajmuje już 63. miejsce, co również jest najwyższą pozycją w historii organizacji. W rankingu zadebiutował zaś nowy gracz na rynku – Tarczyński Protein Team, zajmując 138. miejsce. Niedaleko TPT znajduje się Wisła Kraków, do niedawna najlepsza polska drużyna. Biała Gwiazda jednak od 14 grudnia zagrała tylko jeden punktowany mecz, ponadto od ich największych sukcesów (zwycięstwo Nine to Five 5 i drugie miejsce na ESL MP) minęło już około 3 miesiące. Wisła za to z pewnością wkrótce wystrzeli w górę, gdyż Polaków czeka występ na IEM Katowice Play-in, czyli wysoko punktowanym turnieju z bardzo mocnymi drużynami w stawce.

9. European Union/Poland OG/mantuu (-2)
26. European Union/Poland ENCE/dycha (nowe)
42. Poland Izako Boars (+21)
43. Poland Anonymo (+1)
45. Poland Styl Dunów (-)
63. Poland Honoris (+3)
70. Poland x-kom AGO (+31)
71. Poland PACT (-19)
91. Poland Pompa Team (+3)
133. Poland Wisła Kraków (-74)
138. Poland TPT (nowe)
179. Poland Arcane Wave (+1)