Izako Boars decyduje się otworzyć nową dywizję i z przytupem wchodzi na żeńską scenę CS:GO. Trzonem nowej drużyny są byłe zawodniczki Invicta Gaming.

Kobiecy esport staje się z miesiąca na miesiąc popularniejszy. Najlepszym tego przykładem jest niedawny udział Elviry „Esdesu” Temirovej w turnieju Apex Invitational, która na równi rywalizowała z najlepszymi zawodnikami na świecie, czy uczestnictwo żeńskiej drużyny CSa – Besiktas podczas Dreamhack Rotterdam. Polska scena również otwiera się na kobiecy esport, czego najlepszym przykładem jest liga ESLa, powołana we współpracy ze Sprite. Działania takie dają pole do popisu i rozwoju dla organizacji, które baczniej przyglądają się kobiecej scenie. Jedną z drużyn, która właśnie ogłosiła swoją nową dywizję, jest Izako Boars!

Trzonem zespołu są 3 zawodniczki z byłego teamu Invicta Gaming – Wiktoria “Wiki” Bęczkowska, Paulina “pavlla” Bucholc oraz Aleksandra “Olczix” Pawlak, które wspólnie przeniosły się do nowej dywizji Izako Boars. Dołączyły do nich dwie nowe zawodniczki – Angelika “Angelka” Kozłowska, która występowała w barwach teamu Ignite oraz Kamila “firingirl” Kopij, która przejęła role in game leadera w zespole.

Jesteśmy bardzo podekscytowane zaistniałą sytuacją. Cieszymy się, że możemy zasilać szeregi Izako Boars, stąd też nasza decyzja została podjęta odrazu. Dostałyśmy ogromną szansę rozwoju, jak i pokazania się na żeńskiej scenie esportowej, której na pewno nie zaprzepaścimy.”

– Paulina “pavlla” Bucholc

Organizacja Piotra “izaka” Skowyrskiego podjęła decyzje o zakontraktowaniu tego składu przy współpracy ze Sprite, dla którego jest to kolejny krok w polskiej odsłonie kampanii zatytułowanej “I Love You Hater”. Jej celem jest pokazanie różnych sposobów walki z hejtem, który jest poważnym problemem w bieżącym świecie i chce, aby zawodniczki odpowiadały na hejt swoją pasją, podejściem do treningów oraz pokazały, że są zdolne zbudować oraz osiągać wspaniałe rezultaty.

Naszym głównym założeniem przy tworzeniu nowej dywizji jest chęć zbudowania jednego z najlepszych teamów w Polsce, który będzie z powodzeniem rywalizował na scenie międzynarodowej. Chcemy zapewnić naszym dziewczynom najlepsze warunki do treningu poprzez współpracę z męską dywizją oraz zaangażowanie młodego, dedykowanego trenera, który rozwijać się będzie pod okiem naszego Bartosza “Hypera” Wolnego. Wierzymy w ich sukces i zrobimy wszystko, aby pokazać wszystkim przeciwnikom takich rozwiązań – że warto.”

– Paweł Potoczny – menadżer Izako Boars Ladies

Tym składem dziewczyny, pod nową nazwą – Izako Boars Ladies pojawią się w najbliższym czasie na dwóch turniejach, w których wezmą udział – Turniej eLadies odbywający się na PGA oraz ligę kobiecą ESL SPRITE MP, w której pula nagród wyniesie 30 000zł.

Skład:

  • Wiktoria “Wiki” Bęczkowska
  • Paulina “pavlla” Bucholc
  • Aleksandra “Olczix” Pawlak
  • Angelika “Angelka” Kozłowska
  • Kamila “firingirl” Kopij