To był intensywny poniedziałek dla polskich drużyn. W otwartych kwalifikacjach do IEM Summer wzięła udział śmietanka polskiego CSa, do ćwierćfinału dotarli jednak tylko gracze Izako Boars oraz CLEANTmix.

Przetrwać pierwszy dzień otwartych kwalifikacji to już jest duży sukces dla drużyn znad Wisły. Ta sztuka udała się dwóm ekipom – Izako Boars oraz CLEANTmix. Dziki na swojej drodze nie miały jednak wymagających rywali, chociaż warto odnotować, że w 4. rundzie wyeliminowały PGE Turów Zgorzelec. CLEANTmix zaś może pochwalić się pokonaniem dwóch całkiem mocnych drużyn – są to 9INE oraz Fiend. Zwłaszcza wygrana z tymi drugimi musi dobrze smakować, gdyż jest to bułgarski super-team, który Polacy pokonali 16:14. Teraz pora na polsko-polski ćwierćfinał, gdyż Izako i CLEANT zmierzą się ze sobą w bezpośrednim starciu.

Co z innymi?

Do 1/8 finału dotarli gracze MAD DOG'S PACT, którzy pokonali m.in. NASR. Polacy jednak w 6. rundzie natknęli się na najmocniejszego rywala w stawce, czyli ex-Winstrike i musieli pożegnać się z turniejem.

Do 5. rundy dotarli gracze x-kom AGO, którzy musieli uznać wyższość hREDS. Na tym samym etapie opadło HONORIS, przegrywając ze SKADE.

Kogo pożegnaliśmy w 4. rundzie? Tutaj zmagania zakończyli Styl Dunów, przegrywając z bliżej nieznanym Free TON. Tutaj zakończyły się także marzenia Illuminar Gaming, którzy odpadli z GoodGame (później iHG zostało pomszczone przez Izako Boars).

Schodzimy niżej – kto odpadł w 3. rundzie? Tutaj duże zaskoczenie, bo… Anonymo. Ekipa Snaxa poślizgnęła się na tajemniczych Lan Dodgers. Równie anonimowego rywala mieli gracze M1 EDEN, którzy przegrali z Oilers po dwóch dogrywkach. W 3. rundzie odpadli także gracze Dr Pepper Team, oraz Emeritos Banditos. Ci drudzy jednak mierzyli się z wymagającym przeciwnikiem, czyli MAD Lions. Na tym etapie swój udział w turnieju zakończyli również AVEZ (porażka z iHG), Team ESCA (porażka z GoodGame), oraz Pompa Team (vs 9INE). Jak widać trzecia runda zebrała największe żniwo.

W turnieju kwalifikacyjnym pozostały dwie polskie ekipy, zapowiedź spotkania tutaj.