Kolejny dzień z ligami od ESEA wiąże się z licznymi polskimi spotkaniami. I tak zobaczymy dzisiaj na serwerze Izako Boars, x-kom AGO, a także Wisłę Kraków i Anonymo.

  • Poland Izako Boars – Albania BLINK

To zdecydowanie mecz dnia, bo Dziki dziś mogą wywalczyć sobie awans do ESEA Premier. W finale play-offów ESEA Advanced mierzą się z BLINK – będzie to rywalizacja BO5 z tą różnicą, że Polacy mają na wstępie mapę przewagi. Dlaczego? Bowiem dostali się do finału za pomocą górnej drabinki, nie ponosząc jeszcze ani jednej porażki podczas całych rozgrywek. Wydaje się, że nie ma tutaj miejsca na inny scenariusz niż zwycięstwo Izako Boars. TOAO i spółka dotychczas doskonale się prezentowali, mają mapę przewagi, grają z nie tak trudnym rywalem… Pozostaje nic innego, tylko po prostu wygrać ten mecz.

  • Poland Anonymo – Poland Wisła All in! Games Kraków

Mamy dzisiaj także spotkanie polsko-polskie, ale w niezbyt miłych okolicznościach. Obie drużyny mierzą się bowiem w ramach pierwszej rundy drabinki dolnej play-offów ESEA Premier. Oznacza to, że przegrany zakończy swój udział w turnieju i tym samym grę o awans do ESL Pro League. Niestety, ale obie ekipy sobie na to zasłużyły. Anonymo zagrało bardzo słaby mecz z SAW, który przegrało 0:2, nie dając nawet cienia optymizmu. Wisła zaprezentowała się trochę lepiej w starciu ze Sprout, bowiem przegrała tylko 1:2. Niemniej jednak na obu przegranych mapach Polacy wyraźnie odstawali od przeciwnika. Jest jeden plus tego starcia – na pewno jedna z polskich drużyn pojawi się w półfinale dolnej drabinki.

  • Sweden Apeks – Poland x-kom AGO

Trzecim interesującym nas spotkaniem na dziś jest starcie x-kom AGO z Apeks. Jastrzębie mają czego żałować, bo wczoraj byli bardzo blisko pokonania ex-Winstrike. Rosjanie jednak wykazali sporą wolę walki i ostatecznie pokonali Polaków na Vertigo 19:17. Taka porażka jednak wstydu nie przynosi, możemy więc być dzisiaj optymistami w starciu z Apeksem. Szwedzi to zdecydowanie słabsza drużyna od El1ana i spółki, dlatego to AGO jest faworytem tego meczu.

Harmonogram spotkań: