W 30. sezonie ligi ESEA MDL ponownie zobaczymy trzy polskie drużyny. Wcześniej w miejsce Kinguin weszło AGO Esports, a teraz Actina PACT zastępują zawodnicy Izako Boars.

Jeszcze w grudniu mogliśmy oglądać walkę Polaków o awans do dziewiątego sezonu ESL Pro League. Spośród trzech ekip tylko jednej drużynie udało się zapewnić miejsce w rozgrywkach, a było to Kinguin. Pingwiny zdołały wywalczyć sobie awans, zaś przez to AGO Esports spadło do niższej ligi.

Izako Boars otrzymało szansę na grę w relegacjach 29. sezonu ESEA MDL dzięki zajęciu 3-4. miejsca w Mistrzostwach Polski. Przez trwającą przebudowę składu w barażach wystąpili z Patrykiem „patitkiem” Fabrowskim oraz Sebastianem „NEEXem” Trelą, lecz zmiennicy spisali się na piątkę. Dziki wczoraj zmierzyły się z turecką ekipą Arena Bulls, a następnie z brytyjskim Endpoint. Zarówno w pierwszym jak i drugim pojedynku potrzebne były trzy mapy by wyłonić zwycięzcę, lecz w obydwu przypadkach Polacy okazali się lepsi.

Udział w ESEA MDL jest celem dla wielu ekip aspirujących do dalszego rozwoju. Izako Boars cenne doświadczenie będzie mogło zbierać walcząc z takimi ekipami jak AGO Esports, Virtus.pro, ENCE czy Vitality. 30. sezon ligi startuje już w najbliższy poniedziałek czyli 14 stycznia.