Sezon rozgrywek Counter – Strike:Global Offensive w Polskiej Lidze Esportowej dobiega końca. Przed nami play-offy z udziałem sześciu najlepszych drużyn, które w najbliższy weekend powalczą o pulę nagród w wysokości 100 tysięcy złotych. Do rozdania są również nagrody MVP – nie tylko w kontekście indywidualnych wyników, ale również według zasady #teamwork!

Mocnemu rozpoczęciu musi dorównać równie głośny koniec, więc oprócz zaplanowania standardowej komunikacji wokół rozgrywek, PLE podejmuje się nowych wyzwań i rozwiązań, które wzmocnić mają “gamingowe show”.

Jak będzie wyglądała realizacja play-offów?

W studiu Polsat Games najlepsi komentatorzy i eksperci będą przeprowadzać kibiców przez rozgrywkę. Całość studia poprowadzi Filip “Testree” Mątowski, w roli ekspertów wystąpią zaś Łukasz „Hermes” Pożyczek oraz Olek “vuzzey” Kłos, a dodatkowo wybrane mecze skomentują Piotr “izak” Skowyrski, Sebastian “NEEX” Trela i Maciej “Luz” Bugaj.

Po drugiej stronie miasta, w studiu ESPOTowym zawitają goście ze świata gier, sportu i telewizji, z którymi o gamingu i życiowych pasjach rozmawiać będą Wojtek “Łozo” Łozowski oraz Asia Marks.

Polska Liga Esportowa przygotowała także absolutną nowość – dzięki wystartowaniu kampanii #GamingBezBarier, przetłumaczonych, bądź zbudowanych od nowa, zostało 19 haseł CS’owych. Oznacza to, że finały  odbędą się przy wsparciu tłumaczy języka migowego. Dzięki działaniom partnerów zrobiono pierwszy krok w procesie budowania i katalogowania słownictwa esportowego. To zagranie unikatowe w skali światowej! W almanachu znalazły się m.in. takie słowa jak ACE, CLUTCH czy RUSH, które są podstawowymi wyrażeniami znanymi z serwerów CS:GO.

Dodatkowe atrakcje, które pojawią się w ramach transmisji to m.in. rozegranie showmatchu, podczas którego w duchu fair play powalczą ze sobą znani w środowisku “e” i sportowcy.

Na rozluźnienie pomiędzy emocjami meczowymi zaplanowana jest przerwa muzyczna i live session w tle, z artystą od SONY Music.

Również kibice dostaną swoją przestrzeń do wyrażania emocji. Fani będą mogli dopingować swoje drużyny na dedykowanym serwerze Discord, a ujęcia z kamer obserwatorów pokazane zostaną podczas transmisji.
Zrealizowany zostanie również konkurs Mikołajkowy, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

Polsat Games, jak w każdej kolejce Dywizji Mistrzowskiej, odpowiadać będzie za transmisję meczową na platformie Twitch oraz za przekaz telewizyjny w kanale Polsat Games. Program wzbogaci studio ESPOTU, z którego płynąć będą wywiady z gośćmi nie tylko z branży esportowej, ale również muzycznej czy sportowej.

Adam Gil, Head of Esports, Polska Liga Esportowa: Mam nadzieję, że te finały zaskoczą niejednego kibica. Najwyższy poziom rozgrywek będzie uzupełniony o sporą dawkę rozrywki. Mimo utrudnionych warunków, postaraliśmy się, aby całemu wydarzeniu towarzyszyło show, przyjemne nie tylko dla graczy, ale również wszystkich tych, którzy zajrzą do naszej transmisji. Zostawiamy kilka asów w rękawie, także warto nas oglądać i pozytywnie się zaskoczyć.

W play-offach weźmie udział sześć zespołów: Illuminar Gaming, Actina PACT, AVEZ, Wisła All In, Izako Boars oraz HONORIS, które rywalizować będą o pulę nagród 100 000 złotych. Przewidywane nagrody dla poszczególnych miejsc to: 1 – 50 000 PLN, 2 – 20 000 PLN, 3-4 – 8 000 PLN, 5-6 – 4 000 PLN, 7-8 – 2 000 PLN.

Transmisja odbędzie się w trzech miejscach:  na Twitchu, YouTube Polsat Games oraz na telewizyjnym kanale Polsat Games.