Dziś do Counter-Strike'a trafiły nowe lokacje. Jedna z nich została stworzona przez pomysłodawcę Mirage'a – Michaela „bubkeZ” Hülla.

Wraz z końcem Operacji Riptide, Valve dodało na serwery sześć nowych map – po dwie do trybu rankingowego, skrzydłowego oraz Danger Zone. Zdecydowanie najciekawsze są te, na których możemy przetestować swoje umiejętności drużynowe i kontynuować swoją drogę do Globalnej Elity.

Największą uwagę może przykuć lokacja nazwana Iris. Jest to mapa współtwórstwa Michaela „bubkeZ” Hülla, czyli twórca de_Mirage, od lat cieszącego się ogromną popularnością wśród graczy CS:GO. Sceneria de_Iris umiejscowiona została w mieście wzorowanym na połowie XX wieku. Centralnym punktem jest warsztat samochodowy, natomiast kolorystyka i tekstury do złudzenia przypominają poprzednią wersję de_Cache. Oto kilka fotografii z tej mapy:

Drugą mapą możliwą do grania w matchmakingach jest cs_Climb, która została stworzona przez brazylijskiego twórcę Nicolasa „Choachi” Muñosa. Jak sama nazwa wskazuje jest to mapa z zakładnikami zamkniętymi w kompleksie ze ścianką wspinaczkową. Terroryści mieli tego dokonać przez… podwyżkę cen. Poruszająca historia! Mapa zdecydowanie mniej nadaje się do kompetytywnej gry, choć warto jej dać szansę dla sprawdzenia. Oto kilka grafik: