Dignitas poniosło trzecią porażkę z rzędu na FLASHPOINT, tym razem ulegając Gen.G. Amerykanie wygrali spotkanie 2:0 i dobrze rozpoczęli drugą fazę turnieju.

2

Pierwszą mapę od mocnego uderzenia rozpoczęło Gen.G, które grając po stronie terrorystów zdołało wygrać trzy pierwsze rundy. Nie obyło się bez problemów, bowiem Dignitas potrafiło eliminować rywali, ale zwykle nie dawało rozbroić podłożonej bomby. Poza chwilową zwyżką formy Szwedów, to Gen.G dyktowało tempo na serwerze i po pierwszej połowie prowadziło 10:5. Jak na grę po stronie atakującej na Trainie, jest to bardzo dobry wynik.

Po zmianie stron Dignitas zaczęło jednak odrabiać straty. Do pracy wziął się przede wszystkim GeT_RiGhT, który już na pistoletówce ustrzelił trzy fragi. Zwyżka formy nie trwała jednak długo – przy wyniku 9:10 inicjatywę ponownie przejęli Amerykanie. Gen.G w większości wygrywało rundy dosyć łatwo, nie tracąc nawet ponad połowy składu i w rezultacie wyszło na prowadzenie 15:10. Wtedy doskonałą rundę rozegrał duet GuardiaNGeT_RiGhT, który przy sytuacji 2vs4 zdołał wyeliminować wszystkich rywali i podtrzymać nadzieję na chociaż dogrywkę. Te marzenia brutalnie ukrócił s0m, który przy wyniku 15:14 uziemił trzech rywali, czym przesądził losy 30. rundy na korzyść swojej drużyny.

Nuke

Rywalizacja przeniosła się na Nuke'a, na którym ponownie to Gen.G lepiej weszło w mecz, wygrywając pistoletówkę po stronie antyterrorystów. Amerykanie przez większość pierwszej połowy dobrze radzili sobie w rolach obrońców i całkiem sprawnie bronili bombsite'ów przed rywalami, ostatecznie wygrywając tę część 9:6.

Po zmianie stron mogła pojawić się jednak obawa, że wypracowana przewaga była za mała, bowiem Dignitas zaczęło gonić wynik. Szwedzi z rezultatu 4:9, zdołali doprowadzić do 11:9, a wszystko to dzięki świetnej formie duetu f0restGeT_RiGhT. Legendarne duo zbierało prawie wszystkie fragi swojej drużyny, od czasu do czasu swoje pięć groszy dorzucił GuardiaN z AWP. Manna z nieba przestała lecieć Szwedom niespodziewanie w 21. rundzie, kiedy to Gen.G ponownie przejęło kontrolę nad mapą. Amerykanie rozpoczęli swoją brutalną zemstę i krok po kroku realizowali swój plan. Ten mógłby jednak nie wypalić, gdyby nie świetna akcja autimatica przy wyniku 13:12 dla Gen.G. Amerykanin wygrał clutch 1vs2 , czym załamał ekonomię przeciwnika w samej końcówce spotkania. Szwedzi nie potrafili się już z tego podnieść i ostatecznie przegrali 12:16. Na pochwały zasługują jednak f0rest i GeT_RiGhT – razem uzbierali aż 49 fragów, będąc najlepszymi na serwerze. Zabrakło jednak innych ogniw z Dignitas, czego nie można powiedzieć o Gen.G, które tym samym odniosło swoje pierwsze zwycięstwo w drugiej fazie FLASHPOINT.

Dignitas tym samym spada do drabinki przegranych. Jeszcze jedna porażka oznacza, że Szwedzi zajmą ostatnie miejsce w tabeli grupy B drugiej fazy. Pierwszą fazę ukończyli dopiero na trzeciej lokacie. Taki dorobek punktowy raczej na pewno nie wystarczy na fazę play-off.