Poznaliśmy szczegóły turnieju CS:GO Intel Extreme Masters World Championship Katowice 2017. Drużyny powalczą o 250,000$ w Spodek Arenie już 3 – 5 Marca.

IEM Katowice 2017 to jedna z największych imprez w Counter-Strike, które co roku przyciągają niesamowitą publikę do Spodka. W tym roku turniej  Counter-Strike: Global Offensive odbędzie się 3 – 5 marca. Organizatorzy ujawnili, że w rozgrywkach weźmie udział dwanaście zespołów z czego aż osiem zostanie zaproszonych. Cztery ekipy będą musiały przejść przez selekcję internetową. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy po sześć zespołów, z czego trzy awansują do fazy playoff. Poniżej przedstawiamy infografikę, która prezentuje format rozgrywek.

@ESL@ESL

Spotkania grupowe odbędą się bez kibiców 1 – 2 marca, a w następnych dniach będziemy mogli dopingować ulubione zespoły w Spodku. Do kwalifikacji zostały dopuszczone trzy miejsca dla ekip z Europy, a jedno dla Ameryki.

Nie da się ukryć, że wśród zaproszonych zespołów musi się znajdować Virtus.pro, które wygrało już raz w Katowicach Majora. Z roku na rok oczekiwania rosną i polscy kibice chcą zobaczyć po raz kolejny ich zwycięstwo. Uda się teraz? Przekonamy się wkrótce.