Poznaliśmy pierwszych dwóch uczestników letniej edycji DreamHack Open. Wyłonieni zostali zwycięzcy europejskich i amerykańskich kwalifikacji.

W europejskim turnieju eliminacyjnym najlepsze okazało się Imperial. To właśnie ta europejska formacja w półfinale pokonała AGO Esports wynikiem 2:0. Jastrzębie bezapelacyjnie musiały uznać wyższość przeciwnika, szczególnie na drugiej mapie, gdzie ulegli zdobywając wyłącznie cztery punkty. Skład EspiranTo w finale równie łatwo poradził sobie z GODSENT, pokonując szwedów również wynikiem 2:0.

Na Nowym Kontynencie wygrani zostali compLexity. Amerykański skład, który niedawno dokonał zmian, nie odpuścił ani jednej mapy w kwalifikacjach. Stanislaw i spółka całkowicie dominowali swoich przeciwników w każdym ze spotkań, tym samym pokonując w finale Rogue.

Turniej DreamHack Open Summer odbędzie się tradycyjnie w Jönköping. Rozpocznie się 12 czerwca i trwać będzie przez trzy dni. W puli nagród, jak na edycję Open przystało, znajduje się $100,000. Obecnie znamy dwie drużyny wyłonione z kwalifikacji, a do nich dołączy sześć ekip zaproszonych przez organizatorów.