Dzisiejszej nocy skład Immortals pokonując formację Cloud9 w ramach rozgrywek iBUYPOWER Masters 2016, zwyciężył cały turniej zdobywając 20 000 USD.

Droga do zwycięstwa

W pierwszym spotkaniu rozgrywek w ramach iBUYPOWER Masters 2016, drużyna Immortals w składzie: hen1, boltz, lucas, felps, steel, spotkała się z formacją FaZe. Po ciężkiej walce na mapie Cache, Brazylijczycy pokonali europejski skład po dogrywce z wynikiem 19-17.

Ich drugie spotkanie zostało rozegrane ze składem Renegades w formacie BO1. Walcząc na mapie Mirage drużyna Immortals rozgromiła przeciwników uzyskując rezultat 16:12. W związku z uzyskaniem dwóch zwycięstw w ostatecznej potyczce spotkali się z zespołem, który również zdobył tyle samo wygranych meczy z grupy A.

W końcowym starciu nadszedł czas na zmierzenie się z drużyną Cloud9. Ostatni mecz tej formacji w ramach tego turnieju odbył się na trzech mapach.

Pierwszą z nich była mapa Cache, na której brazylijski skład świetnie sobie poradził. Zwyciężyli pierwszą połowę uzyskując wynik 9:6. Po zamianie stron formacja Colud9 zdobyła tylko jeden punkt, co doprowadziło do wyniku 16:7 na korzyść zespołu Immortals. Druga mapa była wyborem zawodników ze Stanów Zjednoczonych. Pomimo walki po stronie terrorystów, brazylijski skład przegrał pierwszą połowę na mapie Train z wynikiem 6:9. Po stronie obrońców nie udało im się odrobić strat, dzięki czemu końcowy rezultat 16:8 zanotowano na korzyść formacji Cloud9. Trzecia mapa, która był Mirage została wybrana losowo. Wcześniejsze starcia Brazylijczyków pokazały, iż czyją się dobrze właśnie na tej mapie. Grając jako antyterroryści zdobyli aż jedenaście rund, co przed zamianą stron dało wynik 11:4 na ich korzyść. Pomimo usilnych prób odrobienia wyniku przez amerykańskich graczy to drużyna Immortals sięgnęła po zwycięstwo zdobywając wynik 16:12 i wygrywając mecz z rezultatem 2:1.

Oto jak prezentują się drużyny zakwalifikowane na IEM Oakland według miejsc na podium podczas rozgrywek iBUYPOWER Masters 2016:

1. Immortals – 20 000 USD
2. Cloud9 – 15 000 USD
3-4. Tyloo – 12 500 USD
3-4. FaZe – 12 500 USD

Obecnie wiadomo, iż drużyny, które pojawią się na IEM Oakland będą podzielone na dwie grupy. Każda z nich będzie liczyć po sześć formacji.