Dzisiejszej nocy Immortals oraz Heroic zamknęły listę uczestników Intel Extreme Masters w Katowicach. W ten sposób poznaliśmy wszystkie zespoły, które będą walczyć w Spodku już 3 – 5 marca.

Zamknięte kwalifikacje rozpoczęły się w sobotę, a zakończyły się dzisiejszej nocy. W ostateczności Fnatic, Natus Vincere, Heroic i Immortals zdołały zapewnić sobie miejsce, podczas finałów Intel Extreme Masters w Katowicach. Wielkim zaskoczeniem na pewno było zwycięstwo Heroic nad nowym francuskim „super-zespołem”, czyli G2, którzy byli tutaj oczywistym faworytem do zagrania w Spodku. Jednak nie dali aktualnie powodów do radości swoim kibicom. Po dosyć słabej grze przegrali i nie zdołali awansować do głównego wydarzenia. Natomiast Immortals w składzie z fnx od początku do końca dominowało i wczoraj przypieczętowali zwycięstwo na Team Liquid, które kilka dni temu zmieniło prowadzącego.

Denmark Heroic vs. France G2 2 – 0 (de_cache 16:6, de_overpass 16:13)

Brazil Immortals vs. United States Team Liquid 2 – 0 (de_cobblestone 16:4, de_cache 16:11)

Już 3 – 5 marca będziemy mogli zobaczyć dwanaście najlepszych zespołów, które powalczą o pulę nagród 250,000$. Spotkania grupowe rozpoczną się 1 marca, czyli zawody potrwają całe pięć dni. Oto lista zespołów, które zobaczymy w Katowicach! Poniżej znajduje się pełna lista zawodników:

Poland Virtus.pro

United States OpTic Gaming

Denmark Astralis

Denmark North

European Union FaZe

United States Cloud9

Sweden NiP

Brazil SK Gaming

Sweden Fnatic

Denmark Heroic

Brazil Immortals

Ukraine Natus Vincere