O takim debiucie na pewno marzyło Illuminar. Zespół innocenta wyeliminował Aristocracy z UCC Summer Smash.

Poland Illuminar Gaming

2

UCC Summer Smash
Trzecia runda dolnej drabinki

Nuke
(7:8; 8:7) (4:2)

Vertigo
(11:4; 5:2)

Poland Aristocracy

0

Nuke

Widowisko na Nuke'u było dość niestandardowe. Illuminar, które rozpoczęło mecz po stronie atakującej nie miało większych problemów ze zdobywaniem punktów. Świetnie wykorzystywało luki w obronie TaZa i spółki, przez co nawet przez moment antyterroryści nie mogli odskoczyć enemy. Po pierwszej połowie ARCY minimalnie prowadziło rezultatem 8:7.

Okazało się jednak, że nie tylko Aristocracy posiadało średnie CT. iHG też nie błyszczało w defensywie, dzięki czemu spotkanie dalej było zacięte. Oba zespoły szły łeb w łeb. Doszło nawet do dogrywki, a w niej ostatecznie triumf wyszarpał skład debiutujący dziś w nowych barwach – 19:17.

Vertigo

Chwila przerwy między mapami ewidentnie zaszkodziła ekipie rallena. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że na Vertigo ona po prostu nie dotarła, bo oglądaliśmy pełną dominację drużyny innocenta, która dzielnie broniła BS-ów. Podopieczni loorda próbowali różnych zagrywek, ale nic nie działało. Skończyło się tak, że w piętnaście odsłon reatz i spółka wypracowali sobie wynik 11:4.

Druga część pojedynku nie potrwała zbyt długo. ARCY dalej było bezradne, a Illuminar szło po swoje. Siedem rund wystarczyło, aby derby Polski dobiegły końca.