Illuminar Gaming zagrało wczoraj swój pierwszy mecz w nowym sezonie ESL Mistrzostw Polski. Podopieczni Adriana „IMD” Piepera pokonali dwukrotnie Izako Boars, a pomógł im w tym Tomasz „phr” Wójcik, który najprawdopodobniej niebawem zostanie oficjalnie ogłoszony graczem iHG.

Sierpień okazał się miesiącem rozstań w Illuminar. Polska organizacja pożegnała Pawła „innocent” Mocka, który zdecydował, że swoją karierę chce kontynuować pod banderą hiszpańskiej marki – MAD Lions. Dołączył do formacji złożonej z czterech Duńczyków oraz brazylijskiego szkoleniowca i tym samym wrócił na międzynarodową drogę, na której w przeszłości zdarzyło mu się znaleźć m.in. gdy reprezentował PENTESprout. Grono Janusza „Snax” Pogorzelskiego musiało zatem przystąpić do testów zawodników, aby załatać lukę po Pawle.

Jedną z osób, które trafiły na obserwacje do wspomnianej drużyny był Tomasz „phr” Wójcik. Najwidoczniej sprawdził się podczas nich znakomicie, ponieważ to właśnie z nim Illuminar Gaming wystartowało w ESL Mistrzostwach Polski. Co ciekawe – Wójcik w wywiadzie z Kingą Kujawską na łamach oficjalnego profilu ESL Polska zdradził, że w ekipie pełni rolę prowadzącego. Odciążył więc trochę Snaxa, który może teraz w pełni skupić się na snajperce.

Wczoraj odświeżona dywizja iHG zgarnęła pierwszy komplet punktów w ESL MP i to przeciwko grającemu już ze sobą dość długo Izako Boars. Dziki uznały wyższość enemy na obu mapach przegrywając wynikiem 11:16.

Na ten moment Illuminar dalej oficjalnie nie ogłosiło zatrudnienia phra, ale wydaje się, że tego typu ogłoszenie, to tylko kwestia czasu. Niżej przedstawiamy zatem obecny skład podanego w poprzednim zdaniu klubu.

  • Poland Janusz „Snax” Pogorzelski
  • Poland Arek „Vegi” Nawojski
  • Poland Paweł „reatz” Jańczak
  • Poland Mikołaj „mouz” Karolewski
  • Poland Tomasz „phr” Wójcik
  • Poland Adrian „IMD” Pieper – trener