Illuminar podejmowało dziś europejski mix FANTASY, niezależnie od wyniku meczu postawa naszej drużyny nie zachwyca.

Po pierwszej mapie, jedyne pytanie jakie przychodzi na myśl, to jak dużej zaliczki rundowej potrzebuje Illuminar aby wygrać mapę? Znów dobry początek, prowadzenie 11 – 4 i to na picku rywala, znów nadzieja w sercach i ostatecznie porażka  13 – 16. Tylko dwie wygrane rundy po stronie atakującej, na takiej mapie jak dust2 to zdecydowanie zbyt mało dla drużyny, która zgłasza swoje aspiracje do występu na majorze. Dodatkowo musimy wziąć pod uwagę że dzisiejszym przeciwnikiem Polaków była drużyna FANTASY, a więc europejski mix, bez większych sukcesów na e-sportowej scenie. Na sukces oponentów, na dust2, z pewnością wpływ miała znakomita postawa zawodnika z Holandii – rilax'a. Zaliczył on 30 fragów oraz rating na poziomie 1.61.

Ancient, a więc pick Illuminar, rozpoczął się podobnie do poprzedniej mapy. Skład z TOAO na czele, pierwszą połowę rozegrał po stronie ct, wygrywając 10 – 5. Po zmianie stron rudna pistoletowa wpadła jednak na konto FANTASY i znów zrobiło się nerwowo.  Ostatecznie, pomimo drużynowego wysiłku rywali, oraz indywidualnych popisów aykeN'a, jak na przykład trzy fragi na full-eco (w tym jedna kosa!), Polacy wygrali mapę 22 – 20. Tak, to nie pomyłka, kolejny raz byliśmy świadkami comeback'u przeciwko Illuminar.

Decider – Nuke dla obu teamów nie był najlepszym pick'iem. Według statystyk hltv, obie drużyny wygrały tam tylko raz w przeciągu ostatnich trzech miesięcy. Ich przeciwnikiem, w jednym i w drugim przypadku, była polska formacja Los Kogutos. Nie zagłębiając się w statystykę, Illuminar było faworytem trzeciej mapy, jak i całego spotkania. Jednakże trzeci raz w tym samym spotkaniu nie obyło się potężnego comeback'u FANTASY. Illuminar – standardowo zaczęło od wysokiego prowadzenia, tym razem było to 12 – 3. Jednak kiedy przyszło grać po stronie atakującej to ekipa tudsoN'a miała więcej do powiedzenia, wygrywając łącznie aż 10 rund. To jednak okazało się być niewystarczające. Polacy ostatecznie zwyciężyli Nuke 16 – 13.

Był to trudny mecz dla obu drużyn. Pomimo wygranej 2 – 1, To spotkanie zostawia wiele do życzenia i nie napawa optymizmem. Aby zakwalifikować się do majora w Rio, Polacy muszą wygrać jeszcze dwa spotkania b03, gdzie z założenia, rywale mogą być tylko silniejsi niż drużyna FANTASY. Każda kolejna porażka naszego składu, w eliminacjach, skutkować będzie zakończeniem przygody z nadchodzącym majorem.