Kacper „darko” Ściera na swoim Twitterze wyraził niezadowolenie, wynikające z działań Illuminar. Polska organizacja miała zapewniać nową drużynę byłego zawodnika PACT o chęci nawiązania współpracy, a wkrótce z dnia na dzień wycofać się z rozmów.

Od początku 2022 roku były zawodnik PACT trenuje wraz z azizzem, kadziem, ponczkiem, baljsem oraz p1terem (trener).  Polak w swoim wpisie podkreśla, że jest to zespół, w którym pokłada ogromne nadzieje i wspólnie z chłopakami chcieli, jak najszybciej znaleźć organizację, aby móc spokojnie się rozwijać.

Po ekipę azizza odezwać się miało Illuminar, które obecnie pozostaje bez składu CS-a. Jak informuje Ściera rozmowy z organizacją, miały być na tyle zaawansowane, że ta zapewniła darko i spółkę, że wszystko idzie, w jak najlepszym kierunku i wkrótce będą mogli złożyć swój podpis na kontrakcie. Kierownictwo iHG jednocześnie zapewniało zespół, że ten jest jedynym w ich kręgu zainteresowań.

Negocjacje pomiędzy iHG a zespołem darko trwały przez prawie miesiąc. W pewnym momencie obie strony miały rozpocząć nawet rozmowy na temat Bootcampu. Właśnie wówczas włodarze polskiej organizacji poinformowali swój niedoszły skład CS-a, że jednak zamierzają wycofać się ze swoich wcześniejszych deklaracji.

Według informacji darko Illuminar już od dłuższego czasu szukało potencjalnego innego składu CS-a, jednocześnie kontynuując z nimi rozmowy i zapewniając, że wszystko idzie w dobrą stronę. Wierząc kierownictwu iHG ekipa ponczka odrzuciła wszystkie alternatywne propozycje, co stawia ją obecnie w bardzo ciężkiej sytuacji.

*Na tę porę Illuminar nie ustosunkowało się w żaden sposób do wpisu darko.*