Kolejny dzień, kolejne wyniki ESL Mistrzostw Polski. Dzięki temu, że Wisła Kraków zagrała swój mecz, już wszystkie drużyny zagrały chociaż raz. Biała Gwiazda podzieliła się punktami z AGO. Illuminar zaś szybko rozprawiło się z CLEANTmix.

  • Poland x-kom AGOPoland Wisła Kraków (Nuke 10:16, Overpass 16:13)

Pierwszy mecz miał bardzo wyrównany charakter. Ponadto był to pierwszy tak poważny sprawdzian Wisły nowym składem, o czym sam wspomniał SZPERO. Debiut nowej drużyny wypadł świetnie, bowiem Biała Gwiazda wygrała 16:10. Szczególnie imponująco Wisła wyglądała po trudniejszej na Nuke'u stronie terrorystów. Mimo to wygrała 16:10. Świetny debiut w ESL MP zaliczył fanatyk, który zdobył 18 fragów.

Rywalizacja przeniosła się na Overpassa. Tutaj początkowo zapowiadało się na kolejne zwycięstwo Wisły, która prowadziła na półmetku rywalizacji 10:5. Po zmianie stron Wiślacy zgubili jednak swoje ofensywne umiejętności, a zdolności obronne AGO wręcz rosły w oczach. Drużyna Furlana w rezultacie odrobiła straty, przerosła rywala, a na koniec wygrała wynikiem 16:13. Kluczowego clutcha meczu ugrał oskarish, który zostając w sytuacji 1vs3, zdołał ustrzelić dwóch, a następnie rozbroić bombę. Miało to miejsce przy wyniku 13:12 dla przeciwnika. Świetny pojedynek stoczyli SZPERO i F1KU – liderzy obu tabel (pierwszy 27, drugi 23 fragi). Tym samym drużyny podzieliły się punktami.

  • Poland CLEANTmixIlluminar (Mirage 2:16, Train 16:11)

Drugi mecz fenomenalnie rozpoczęli gracze Illuminar Gaming, którzy zmiażdżyli swoich przeciwników wynikiem 16:2. Co ciekawe, CLEANT na pierwszej pistoletówce wyeliminował wszystkich rywali, ale koyotowi zabrakło już czasu na rozbrojenie bomby. Zawodnik w 5. rundzie już wygrał swojego clutcha i to był jedyny pozytywny moment tego spotkania dla jego drużyny. Illuminar bowiem zniszczyło przeciwnika wynikiem 16:2.

Drugą mapą był Train. Tutaj obejrzeliśmy już znacznie bardziej wyrównany pojedynek. Chociaż początek również na to nie wskazywał, kiedy to iHG prowadziło aż 9:2. Połowa skończyła się ostatecznie wynikiem 5:10. Po zmianie stron CLEANT ruszył do ataku i wygrał aż pięć rund z rzędu, wyrównując stan spotkania. Spore wrażenie mógł zrobić frz, który wygrał dwa clutche 1vs2, mając w dłoni jedynie MP9. Później jednak znowu coś się zacięło w grze CLEANT, a w Illuminar wręcz odwrotnie. Drużyna Snaxa ostatecznie wygrała 16:11, a Vegi ponadto odwdzięczył się frzowi i dorzucił do tego dwa wygrane clutche 1vs2. Indywidualnie Nawojski również się wyróżnił, zdobywając łącznie aż 29 fragów.

Tym samym za nami przedostatni dzień ESL Mistrzostw Polski w pierwszym tygodniu. W czwartek na serwerze zobaczymy Łomżę, AVEZ, Izako Boars i Wisłę.