Illuminar Gaming jako jedyna ekipa z Polski weźmie udział w internetowym turnieju European Champions Cup. Rozgrywki wystartują już dziś popołudniu.

W zawodach European Champions Cup do wygrania jest łącznie $60.000, a dodatkowo cztery najlepsze ekipy pojadą na finały LAN-owe na Maltę. Wśród szesnastu uczestników znalazła się jedna drużyna z Polski, a jest nią Illuminar Gaming. Skład Pawła „innocenta” Mocka może porządnie się rozegrać przed nadchodzącym turniejem Games Clash Masters.

Illuminar Gaming stanie dziś w szranki z Gambit Youngsters, które na ostatnią chwilę zastąpiło Tricked na liście uczestników. W teorii może być to ułatwienie dla naszych rodaków, gdyż rosyjska formacja jest zdecydowanie łatwiejsza do pokonania niż podopieczni HUNDENA. Oprócz tego iHG przyjdzie się zmierzyć z grupie jeszcze z AVANGAR oraz BIG, więc przed Polakami naprawdę ciężkie zadanie.

Faza grupowa European Champions Cup rozgrywana jest według tradycyjnego formatu GSL – dwie z czterech drużyn awansują do kolejnej fazy. Jednak ekipy, które zajmą trzecie i czwarte miejsce nie odpadają z rozgrywek, gdyż dostają drugą szansę w turnieju przegranych.

Dzisiejsze spotkania:

  • 14:00 – Kazakhstan AVANGAR vs Germany BIG
  • 16:00 – Poland Illuminar vs Russian Federation Gambit Youngsters

Mecz Illuminar Gaming będzie można obejrzeć pod tym adresem.