Takiej informacji na zakończenie dnia nie spodziewał się chyba nikt. Illuminar Gaming przesuwa całą dywizję CS:GO na ławkę rezerwową i zapowiada przebudowę!

To był spokojny środowy wieczór. Żyliśmy już rozpoczynającymi się jutro świętami, aż nagle z prawdziwą bombą do sieci wleciało iHG. Organizacja z Polski przedstawiła oświadczenie, w którym podsumowała rok i przede wszystkim ogłosiła, że jej formację występującą na arenie CS:GO czeka przebudowa. Póki co włodarze klubu nie są w stanie stwierdzić, kto zostanie pod ich banderą, a kto odejdzie. Pewne jest tylko, że nadeszła pora na większe zmiany.

Illuminar było raczej ostatnim zespołem, w którym społeczność mogła doszukiwać się roszad po zakończonym sezonie. W końcu Janusz „Snax” Pogorzelski i spółka aktualnie zajmują 32. pozycję w światowym rankingu HLTV, nie tak dawno cieszyli się z trofeum ESL Mistrzostw Polski oraz mają na koncie slota w IEM Katowice 2021 – Play-in. Dodatkowo udało im się zgarnąć srebrny medal w Polskiej Lidze Esportowej. Umówmy się – nie są to może niesamowite osiągnięcia, ale są.

Jak jednak możemy wywnioskować z wpisu Illuminar Gaming – przy obecnie podjętej decyzji nie chodziło o wyniki. Ekipa realizowała przecież cele, natomiast najwidoczniej pod względem atmosfery w środku coś nie grało. Teraz pozostaje nam czekać na kolejne wieści dotyczące ruchów iHG. Mają się one pojawić zaraz po Świętach Bożego Narodzenia.

Przypominamy, że tak do tej pory wyglądał główny skład Illuminar:

  • Poland Janusz „Snax” Pogorzelski
  • Poland Paweł „reatz” Jańczak
  • Poland Arek „Vegi” Nawojski
  • Poland Mikołaj „mouz” Karolewski
  • Poland Tomasz „phr” Wójcik
  • Poland Adrian „IMD” Pieper – trener