Illuminar notuje porażkę na start ESL Pro League Conference. Polski zespół wedle przypuszczeń uległ Outsiders w debiucie fame’a i n0rb3r7a.

Nieśmiało wierzyliśmy w to, że Illuminar jest w stanie sprawić niespodziankę na start ESL Pro League Conference i pokonać rosyjskie Outsiders.  Dla rosyjskiego zespołu miał być to w końcu pierwszy oficjalny mecz z famem i n0rb3r7em, którzy zastąpili w organizacji Virtus.pro YEKINDARA i bustera. Niestety w międzyczasie problemy kadrowe dotknęły i polską formację, która do Szwecji wyruszyła bez mynia, a z blacktear5em.

Mecz z Outsiders nie poszedł jednak kompletnie po myśli Polaków. Mistrzowie Polski nie byli dziś w stanie postawić się nawet rosyjskiej formacji i ta dominowała naszych rodaków pod niemal każdym aspektem gry. Ekipa phra miała co najwyżej niezłe momenty, w których chwilowo potrafiła nawiązać walkę z Rosjanami, jak np. podczas pierwszej połowy na Duście2.

Russian Federation Outsiders 2:0 Illuminar Poland

  • Mirage – 16:7
  • Dust2 – 16:8

Illuminar po porażce z Outsiders spadło do drabinki przegranych. Tam mistrzowie Polski stoczą bój ze zdecydowanie niżej notowanym w rankingu HLTV VERTEX.  Mecz ten zaplanowany jest na jutro na godzinę 16:00.