Powoli zbliżamy się do rozpoczęcia ostatecznej walki o IEM Beijing-Haidian. W zamkniętych eliminacjach wystąpi osiem ekip – właśnie dziś poznaliśmy ich listę.

Nie tak dawno mieliśmy spore powody do radości, które dali nam reprezentanci iHG. Podopieczni Adriana „IMD” Piepera w drugich otwartych kwalifikacjach do wspomnianego we wstępie turnieju poradzili sobie bezbłędnie i tym samym przeszli do decydującego etapu. Poza nimi dokonało tego EndpointK23 FATE.

Dziś organizatorzy uzupełnili listę uczestników zamkniętych eliminacji zaproszonymi czterema drużynami z TOP 25 światowego rankingu HLTV. Do akcji wkroczą członkowie SpiritNorthGODSENT i co najważniejsze dla polskich kibiców – Sprout, które zasilają przecież Paweł „dycha” Dycha i Michał „snatchie” Rudzki. W najlepszym wypadku możemy zatem mieć nawet siedmiu graczy z Polski na zmaganiach z serii Intel Extreme Masters.

IEM Beijing-Haidian Closed Qualifier – EU potrwa od 30. października do 2. listopada. Jeżeli chodzi natomiast o główne wydarzenie, to odbędzie się ono 6-22 listopada. W europejskiej odsłonie pula nagród wyniesie $150 000 oraz do tego slot na IEM Global Challenge, czyli pierwszego LAN-a od wybuchu pandemii koronawirusa, a w amerykańskich zawodach zespoły powalczą o część kwoty z $70 000.