Za nami wschodnioeuropejskie kwalifikacje do WESG 2019. Ze zwycięstwa oraz szansy na zaprezentowanie się w azjatyckich zawodach mogą cieszyć się gracze Illuminar.

1

Po raz kolejny dziś widzieliśmy x-kom AGO grające na nieprawdopodobnym poziomie. Dominacja w meczu z ARCY mogła mieć swoje wytłumaczenie, ponieważ ich przeciwnicy grali ze stand-inem. Tym razem jednak trzeba śmiało przyznać, że Jastrzębie były ekipą o niebo lepszą. Inferno rozpoczęli od ośmiu rund zwyciężonych z rzędu. Dopiero potem Illuminar było w stanie przełamać swoją niemoc i zdobyć pierwszy punkt. Do końca połowy formacja reatza zdołała jeszcze dwa razy skutecznie zaatakować.

Sytuacja z punktu widzenia zespołu innocenta była jednak dalej tragiczna. Po zamianie stron przegrali pistoletówkę, która mogła przesądzić o losach mapy. Tak się jednak nie stało, za sprawą dobrze przeprowadzonej rundy force. Zaczęli zatem gonić z wynikiem, sukcesywnie zbliżając się do oponenta. Przewaga rywala okazała się jednak zbyt duża do nadrobienia. IHG przegrało, po bardzo zaciętej batalii 12:16.

Druga lokacja dostarczyła nam o wiele więcej emocji. W końcu byliśmy świadkami wyrównanej gry, gdzie obie formacje zdobywały punkty naprzemiennie, a żadna nie dominowała rywala. Pierwsza pistoletówka wpadła na konto x-kom AGO. Dało im to zarazem dwa kolejne punkty, zdobyte dzięki gorszemu wyposażeniu rywala. Później na moment przewagę zyskało Illuminar, lecz w końcówce pierwszej połowy Jastrzębie znów wyszły na prowadzenie. Po piętnastu rundach prowadzili 9:6.

Zamiana stron sprzyjała ekipie STOMPA. Wygrali pistoletówkę, dzięki czemu zrównali się wynikiem z x-kom AGO. Po krótkiej chwili wyszli już na prowadzenie. Dobra obrona stref detonacji spowodowała, że zwyciężyli rezultatem 16:12. O awansie na WESG 2019 zadecydować miał zatem Nuke.

Ostatnia plansza dobrze zaczęła się dla Illuminar. Jastrzębie zaczynając po stronie atakującej, nie potrafiły przeciwstawić się rywalowi. Każdy ich atak był błyskawicznie tłamszony, przez co do przerwy przegrywali już 2:13.

Po zamianie stron układ sił nie uległ zmianie. IHG szybko zakończyło to, co zaczęło, nie dając szans ekipie Furlana. Przypisali na swoje konto każdą rundę po stronie terrorystów i to oni będą reprezentować nasz kraj na WESG 2019. Na szczególną pochwałę za tę mapę zasługuje reatz, który wykręcił rating wynoszący 2.10.