Za nami pierwszy dzień drugich otwartych kwalifikacji do IEM Beijing-Haidian. Przetrwało go tylko Illuminar Gaming, które w ostatnim spotkaniu pokonało Actine PACT.

Do akcji w drugiej turze otwartych kwalifikacji IEM Beijing-Haidian standardowo przystąpiło sporo ekip z naszego kraju. Z biegiem czasu pozostawało ich jednak coraz mniej na polu bitwy. Pod koniec dnia w szóstej rundzie z polskich akcentów znaleźli się reprezentanci Actiny PACTIlluminar Gaming Wisły All in! Games Kraków. Niestety ostatecznie awans do ćwierćfinałów eliminacji wywalczyli sobie jedynie podopieczni Adriana „IMD” Piepera. Pokonali oni bowiem w Derbach Polski Dawida „lunAtic” Cieślaka i spółkę po niezwykle zaciętym starciu – 19:16. W międzyczasie Biała Gwiazda uznała wyższość ALTERNATE aTTaX – również po wyrównanym pojedynku wynikiem 14:16.

Tym samym całe nasze nadzieje pokładamy teraz w iHG. To właśnie zespół Janusza „Snax” Pogorzelskiego ma szansę dostać się do zamkniętego etapu eliminacji. Przed nim dwa ostatnie kroki do wykonania. Najpierw musi triumfować nad HellRaisers, z którym zmierzy się dziś o 17:00, a następnie jeżeli tego dokona, wygrać ze zwycięzcą meczu Galaxy Racer vs. ECLOT w półfinale rozgrywek.

Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 to bez wątpienia jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń, jakie czekają nas jeszcze w tym roku. Europejskie zmagania odbędą się 6-22 listopada, a ich pula nagród wyniesie $150 000. Poza pieniędzmi w ramach zawodów będzie do zgarnięcia jeszcze slot na pierwszym LAN-ie od początku wybuchu pandemii koronawirusa – IEM Global Challenge.