Wczorajszy wieczór obfitował w Counter Strike'owe emocje. Na Śląsku na finałach ESL MP zatriumfowało IHG, zapewniając sobie jednocześnie udział w zamkniętych kwalifikacjach do przyszłorocznego IEM Katowice.

Sam finał przebiegł dosyć niespodziewanie. Obie formacje wygrały najpierw mapy swoich rywali. Na początku zawodnicy obu zespołów załadowali się na Vertigo, które zostało wybrane przez AGO. Nic w sumie dziwnego, jako że podopieczni miniroxa przejechali tam przez Aristocracy dzień przed. Następnie zobaczyć można było Traina, który był wyborem reatza i spółki, którzy również mieli powody do bycia pewnym siebie na pociągach – w półfinale pokonali tam Wisłę.

Decydujące starcie odbyło się na Mirage, które jest wręcz uwielbianee przez polaków, dlatego też było idealnym wyborem na zwieńczenie finału. Nie można jednak powiedzieć, że ostatni pojedynek był wyrównany. Illuminar Gaming z przytupem rozpoczęło mecz, szybko wyrabiając sobie dosyć wysokie prowadzenie. Po zmianie stron gracze IHG wygrali pistoletówke, po której sprawa wydawała się już przesądzona. Ostatecznym wynikiem było 16:6, a MVP finałów został innocent.

Poza sumą 80,000 złotych na konto IHG wpada także zaproszenie na zamknięte kwalifikacje do jednego z najważniejszych turniejów w roku. Mowa tutaj naturalnie o IEM Katowice, które odbędzie się już na przełomie najbliższego lutego i marca. Illuminar w kwalifikacjach zobaczymy tuż po rozpoczęciu nowego roku, 9-10 stycznia.