Illuminar Gaming ma szansę być pierwszą i na ten moment jedyną polską formacją w jesiennej edycji ESL Pro League.

Reprezentanci Illuminar Gaming, dzięki tytułowi Mistrzostw Polski, otrzymali miejsce w turnieju promocyjnym do ESL Pro League. Polska drużyna mimo porażki w inauguracyjnym starciu na Outriders, zdołało wygrać dwa kolejne mecze na Vertex oraz TYLOO, dzięki czemu dziś ma szansę zdobyć miejsce w kolejnym sezonie „CS-owej Ligi Mistrzów”.

Mecz o awans wydaje się być w zasięgu polskich graczy, wszak zmierzą się oni z portugalską ekipą For The Win. Zespół ten znajduje się aż na 60. pozycji światowego rankingu, czyli dziewięć miejsc niżej niż Illuminar Gaming, które od początku kwietnia bieżącego roku, notuje sukcesywne awanse o kilka miejsc. Najprawdopodobniej dlatego iHG stawiane jest w roli faworyta tego pojedynku. FTW jednak pokazuje, że potrafi grać na lepszych od siebie – zaledwie kilka dni temu pokonali Sprout widniejące w najlepszej trzydziestce rankingu HLTV.

Zwycięzca zajmie jedno z ostatnich miejsc w 16. sezonie ESL Pro League, który odbędzie się we wrześniu bieżącego roku. Na liście uczestników znajdziemy ścisłą światową czołówkę, a do wygrania będzie aż $835.000. Te okoliczności sprawiają, że jest to jedna z najbardziej prestiżowych lig na scenie Counter-Strike'a.

Mecz pomiędzy Illuminar Gaming a FTW rozpocznie się około godziny 19:30 i będzie można go oglądać na kanale ESL Polska.