Illuminar Gaming jest coraz bliżej dopięcia swego w otwartych kwalifikacjach do IEM Beijing-Haidian. Nasi rodacy przed chwilą pokonali HellRaisers i awansowali do półfinału, w którym zagrają przeciwko Galaxy Racer.

  • Poland Illuminar Gaming 16:12 Ukraine HellRaisers

Widowisko odbyło się na statystycznie najlepszej mapie ekipy Janusza „Snax” Pogorzelskiego – Trainie. Mogliśmy to odczuć już podczas połowy numer jeden, w której Polacy w ofensywie wyglądali naprawdę solidnie. Dzięki porządnie przeprowadzonym atakom doprowadzili do rezultatu 9:6, który był niezłą zaliczką przed przejściem na łatwiejszą stronę – CT.

W drugiej odsłonie zmagań z początku przeciwnicy polskiej formacji kompletnie nie mogli się odnaleźć, przez co iHG znacząco powiększyło swoją przewagę. Dopiero, gdy HellRaisers przegrywało 7:14 – coś się w ich grze poprawiło. Na konto HR zaczęły wpadać punkty i choć najpierw nie wyglądało to groźnie, to jednak przy rezultacie 12:14 pojawiły się obawy, czy aby na pewno Illuminar będzie w stanie wygrać ten mecz. Wtedy natomiast dostaliśmy szybką odpowiedź, że tak, bowiem Arek „Vegi” Nawojski i spółka zwyciężyli dwie rundy z rzędu, tym samym triumfując nad enemy w całym spotkaniu – 16:12.

O 18:20 planowo ma wystartować decydujący pojedynek o slota w zamkniętych eliminacjach do IEM Beijing-Haidian. Na serwerze pojawią się reprezentanci Illuminar Gaming Galaxy Racer. Transmisję z tego starcia znajdziecie pod tym adresem.