Potencjalna lista uczestników ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 uszczupla się. Po Izako Boars otrzymaliśmy informację o kolejnej drużynie, która zrezygnuje z udziału w prestiżowym turnieju.

Tym zespołem jest Illuminar Gaming. Jak dowiedział się portal esportmania.plOczko zamierza wycofać się z uczestnictwa w nadchodzącej edycji ESL Mistrzostwach Polski. O decyzji poinformował sam Jędrzej „bogdan” Rokita, czyli trener dywizji CS:GO, który wprost mówi, że rozgrywanie dwóch ważnych, krajowych lig w tygodniu jest po prostu fizycznie niemożliwe. Zwłaszcza, że w nowym projekcie Illuminar zawodnicy nadal uczęszczają na zajęcia szkolne, tym bardziej więc pogodzenie dwóch turniejów jednocześnie może być ponad ich siły. Oczko zamierza w pełni skupić się na rozgrywkach od Polskiej Ligi Esportowej, a także na ESEA Advanced.

Illuminar to kolejna, po Izako Boars, czołowa, polska drużyna, która nie pojawi się w jesiennej edycji ESL MP. Musi być to spory cios dla organizatora, zwłaszcza, że iHG to jedna z najbardziej utytułowanych organizacji w historii rozgrywek, sięgająca dwukrotnie po tytuł mistrza Polski. Wygląda jednak na to, że projekt od PLE jest bardziej atrakcyjny, zarówno dla podopiecznych bogdana jak i Dzików Izaka.

Jesienna edycja fazy grupowej ESL MP startuje 30 sierpnia i potrwa do końca października. Łącznie dziesięć drużyn będzie walczyć o udział w play-offach, które zaplanowano na 6-7 listopada. Finały te odbędą się na LAN-ie, na którym pojawi się cztery drużyny, które z kolei będą rywalizować o pulę nagród wynoszącą 50 tysięcy złotych, a także slot na IEM Katowice i ESL NC Global Playoffs. Turniej główny poprzedzą kwalifikacje – pierwsza tura rusza 7 sierpnia, druga 10, a w dniach 14-15 odbędzie się część zamknięta kwalifikacji.