Niewiele czasu pozostało do rozpoczęcia decydującego etapu eliminacji do IEM Beijing-Haidian. Organizatorzy zmagań przedstawili zatem drabinkę, dzięki której Illuminar poznało swojego pierwszego przeciwnika. Będzie nim niemiecko-polskie Sprout Esports!

Zespół Janusza „Snax” Pogorzelskiego w okresie wakacyjnym musiał zacząć się zastanawiać, kim będzie można załatać lukę w ekipie. Pojawiła się ona po rozstaniu z Pawłem „innocent” Mockiem, który otrzymał ofertę gry pod banderą MAD Lions i zdecydował, że chce spróbować swoich sił w hiszpańskiej marce. Ostatecznie iHG nawiązało współpracę z doświadczonym Tomaszem „phr” Wójcikiem. Warto podkreślić, że to drugi raz, gdy Wójcik i Pogorzelski działają razem. Wcześniej obaj Panowie spotkali się w Virtus.pro, w którym udało im się m.in. wygrać Polską Ligę Esportową i zdobyć srebrny medal podczas V4 Future Sports Festival.

Tomasz dołączając do Illuminar, przejął od razu rolę prowadzącego od Janusza, aby ten mógł się w pełni skupić na indywidualnych zadaniach, z których zresztą jest znany na całym świecie. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że gdy tylko Snax otrzyma wolną rękę na mapie, trochę luzu, jest w stanie zdziałać cuda. Póki co system z phrem na IGL-u działa. Drużynie udało się awansować na zamknięte kwalifikacje do IEM Beijing-Haidian, które będą pierwszym poważniejszym sprawdzianem. W końcu na liście uczestników rywalizacji znaleźli się chociażby reprezentanci GODSENTSprout North. Patrząc czysto na papierze – są to formacje lepsze od podopiecznych Adriana „IMD” Piepera, jednak wiemy jak nieprzewidywalny jest CS:GO. Wszystko może się w nim zdarzyć i liczymy na to, że Illuminar Gaming będzie czarnym koniem tych rozgrywek. Dodatkowo trzymamy równie mocno kciuki za polskie akcenty ze Sprout Esports – Pawła „dycha” Dychę i Michała „snatchie” Rudzkiego.

Niestety już na samym początku ostatecznej fazy eliminacji na serwerze zmierzy się ze sobą 7. Polaków. Czeka nas bowiem pojedynek między iHG Sprout, co oznacza, że albo piątka, albo dwójka naszych rodaków spadnie niezwykle szybko do dolnej drabinki kwalifikacji.

Niżej przedstawiamy pary pierwszej rundy IEM Beijing-Haidian – Closed Qualifier:

  • Russian Federation Spirit vs. Bulgaria FATE
  • United Kingdom Endpoint vs. Denmark North
  • European Union GODSENT vs. Kazakhstan K23
  • Poland Illuminar Gaming vs. Germany Sprout Esports

Potyczki rozpoczną się 30. października. W puli nagród znalazły się dwa sloty na główne wydarzenie.